alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
112
Humanity Sistemi için gerçekçi olabilecek öneriler
Erhan Ş.
25 Aralık 2014 18:25
Iyi forumlar arkadaşlar. Konulardan okuduğum kadarıyla humanity sistemi için kıyafet değişikliği istenmiyor. Buradan yola çıkarak birkaç şey düşündüm.

1- şimdi katil olduğunuzu düşünün içinizde bir öldürme hırsı hevesi olur bu yüzden birisiye karşılaştığınızda onu bir an önce öldürmek için sabırsızlanırsınız bu nedenle hızlı ve sert nefes alırsınız.  mesela bir banditin karşısındayız duyulacak bir şekilde nefes alma sesi veya yutkunma animasyonu getirilse nasıl olur?

2- tekrar katil olduğunuzu düşünün. Bir katil beyniyle düşünecek olursak giydiğimiz kıyafetler yüzümüzü filan kapatmalı nasıl desem mesela şapka taktık karaktere alnını kapatacak şekilde şapkanın ucunu aşağı çeksin. Watch dogs' saki Aiden karakteri gibi. Giydiklerimiz yüzümüzü kapasın mont filan giyince karakter fermuarı sonuna kadar çeksin filan.

3- 1. Yazdığım maddeye biraz benzeyecek ama parmakları katili ele versin. Kovboy filmlerinden bilirsiniz katil belindeki silahı düellonda hızlı çekmek için parmaklarını hareket ettirir. Bu oyundada bandit karşımıza çıktığında bizi öldürmek için sabırsızlandığı için silahını çekmeye hazırlanıyormuş gibi birşey olsun.

4- mesela bir adam gördük koşuyor, koşarken ellerini yumruk yapıyorsa bandit düz bir şekilde tutuyorsa hero olsun. Bu bana mantıklı geldi şahsen. Yine karakterin içindeki öldürme hırsını nefretini ele verir yumruk yapmak.

Okuduğunuz için teşekkür ederim 

Ekleme: telefon yazdıklarımı saçma sapan kelimelerle değiştirmiş lütfen maruz görün.
Mert Fatih A.
5 Ocak 2015 23:11
Teşekkür ederim. Fakat bunu benim açtığım konuda daha detaylı anlattım oraya bakarlasa güzel olur