alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
149
İletişim Rehberi
Salih Y.
20 Aralık 2014 21:40
Herkese tekrar merhaba arkadaşlar. Bu sefer kısa bir rehberle karşınızdayım. Oyun içi iletişimde sıkıntı yaşayan arkadaşlar bu rehberden faydalanabilirler.

"Beni de bekle geliyorum!"

DayZ Standalone mesaj ve sesli olmak üzere 2 adet konuşma kanalına sahiptir. Mesaj penceresini [.] tuşuyla açabilirsiniz. Mesajınızı yazdıktan sonra[Enter] tuşuna basarsanız mesajınız yakındaki oyunculara gönderilecektir. DayZ modundaki Group Channel, Vehicle Channel ve Side Channel kanalları artık mevcut değil. Artık sadece "Direct communication" kanalı mevcut. Zaten gereksizlerdi. Aranızda bu kanalları kullanan var mıydı bilmiyorum ama ben çok gereksiz buluyordum. Olmaması gayet iyi olmuş bence.

"Deneme. 1,2,3... Ses geliyor mu ?"

[Caps Lock] tuşu ile yakınınızdaki oyuncularla sesli olarak konuşabilirsiniz. Konuşmaya başladığınız zaman sol tarafta bir siyah bir mikrofon simgesi görünür. Bu konuşmanızın etrafınızdaki oyunculara iletildiği anlamına gelir. Konuşmanızın bir menzili olduğunu da unutmayın. Ne kadar uzaktan konuşursanız sesiniz o kadar az gider. Yazı ile de iletişim kurabilirsiniz ancak tavsiyem mikrofonla sesli olarak iletişim kurmanızdır. Arkadaşlarınızla iletişim kurmak için oyun içi iletişimi kullanmayın. Teamspeak, skype, raidcall, steam gibi programlardan konuşun. Oyun içi iletişimi tanımadığınız bir oyuncuyla karşılaştığınız zaman kullanın. Ayrıca arkadaşlarınızla konuşurken bas-konuş kullanmanızı tavsiye ediyorum. Eğer programlanabilir bir mouse'a sahipseniz üstündeki tuşlardan birini bas-konuş olarak ayarlayın. Bas-konuş tuşuna basmadığınız sürece karşı tarafa konuşmanız/sesiniz gitmeyecektir. (Programa göre değişebilir.) Klavyedeki herhangi bir tuşu da bas-konuş olarak ayarlayabilirsiniz. Kolayınıza hangi tuş geliyorsa onu ayarlayın ama unutmayın oyunda işlevi olmayan bir tuşu seçin. Herkese keyifli sohbetler...
Cevap bulunamadı.