alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
104
İlk Kısım
Ahmet Hakan G.
20 Aralık 2014 10:36

HAYATTA KALMA


"Selam gençler."

DayZ Standalone'da hayatta kalmak çok zor. Oyunun yapımcısı biraz daha detaya inmiş. Artık sağ tarafımızda çatal kaşık, matara, damla ve termometre simgeleri yok. Karakterimiz acıktım, susadım gibi bildirimlerle kendini ifade ediyor.

Eşyalar tek bir yerde çıkmıyor. DayZ modda eşyaların sadece birkaç tane spawn noktaları vardı. Standalone'da ise birçok spawn noktası bulunuyor. Bazen bir buzdolabının üstünde, bazen de yatağın altında eşyalar ve işimize yarayacak şeyler buluyoruz.

Artık kıyafetlerimiz de var. Modda da vardı ama sadece birkaç çeşittiler. Ama Standalone'da işler biraz değişmiş. Evlerden ve diğer binalardan bulabileceğiniz çeşit çeşit, renk renk kıyafetleri üstümüze giyebiliyoruz. Ayrıca içlerine eşya da koyabiliyoruz. Bazı kıyafetler az, bazı kıyafetler daha çok eşya alabiliyor. Eşyaların durumları da var. Yani temiz, giyilmiş, az hasarlı, çok hasarlı gibi. Aynı durum yemek içecekler için de geçerli. Oralara daha sonra değineceğiz zaten. Önce tuş kombinasyonlarına bir göz atalım:
Cevap bulunamadı.