alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
386
REHBER: DayZ FPS Performansınızı 2 Katına Çıkartın
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 21:05
REHBER SLI VE ÇİFT GPU'LU EKRAN KARTI KULLANANLAR İÇİN GEÇERLİDiR.(Konu başlığına sığmadığı için burada Belirttim)

Merhaba Arkadaşlar, hepinizin de bildiği üzere DayZ bugünlerde çok popüler ve uzun süre de böyle olacak gibi görünüyor. buna karşın oyun hala Alpha sürecinde ve Betası için biçilen en yakın tarih yaklaşık bir yıl.
Sürümün Alpha olmasıyla bir sürü bug ve optimizasyon sıkıntısıyla karşılaşmaktayız. Bug hadi neyse de optimizasyon gerçekten de bayağı kötü, özellikle de SLI veya çift GPU'lu bir kart kullananlar için. Çünkü oyunda SLI desteği namına hiç birşey yok. Bende çift GPU'lu bir kartım olduğu için bu durumdan bayağı şikayetçiydim taki yabancı bir forumda bu sorunun çözüldüğünü bulana kadar. Önce bizzat kendim denedim bunu ve sonra baktım ki gerçekten de  FPS miktarındaki artış 2 katı buldu. Bu hazırladığım kısa rehber ile eğer siz de SLI veya çift GPU'lu bir sisteminiz varsa ve bu durumdan şikayetçiyseniz 10 dakika içinde bu şikayetiniz son bulacak. Şimdi başlayalım:

Gerekli Malzemeler:

-İlk olarak sisteminizdeki kartın/kartların Nvidia olması lazım. (Ama emin değilim yine de deneyin AMD kartlı sistemim olmadığından dolayı ben deneyemedim)
-Nvidia Inspector Programı: http://www.guru3d.com/files_get/nvidia_inspector_download,1.html
-Güncel Nvidia sürücüsü: http://www.geforce.com/drivers
-Orijinal DayZ Stand Alone: http://store.steampowered.com/app/221100/

Şimdi başlayalım:

1- Masaüstündeyken sağ tıklayarak Nvidia Denetim Masasını Açın


2-Nvidia Denetim Masası'nın sol tarafındaki menüden " 3D Ayarlarının Yönetilmesi" ni seçin.


3- "Genel Ayarlar" ın yanındaki "Program Ayarları" nı, ve sonrada "Ekle" yi seçip, Karşınıza gelen pencereden DayZ'yi bulun. Eğer bulamadıysanız Alttaki "Gözat" a tıklayarak DayZ'yi ekleyin. Ve kaydedip çıkın.


4-Nvidia Inspector'ı rar'dan çıkarıp Program Files(x86) de oluşturduğunuz Nvidia Inspector klasörünün içine atıp programı çalıştırın. Ve "Driver Version" un yanındaki simgeye tıklayın.


5-Bundan sonra birkaç karışık işlem yapmamz gerekiyor. Ama ben siz bunlarla uğraşmayın diye kendim yaptıktan sonra DayZ profilini export ettim. Size düşen tek şey Altta linkini verdiğim rar dosyasını indirip masaüstüne çıkarrtıktan sonra resimde işaretlediğim ikona basıp "Import profile(s)" e basmak ve açılan pencerede masaüstüne çıkarttığınız "DayZ SLI Profili.nip" dosyasını seçmek. Ve daha sonrada sağ üst köşedeki Apply changes" e tıklayıp programı kapatmak.


Artık DayZ den maksimum performans alacakzınız.
(Eğer Oyunda beni görürseniz (The Doctor) hayrına birkaç erzak verirseniz ödeşmiş oluruz.  D )
İyi oyunlar...


------DAYZ SLI PROFIL DOSYASI İNDİRMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN:https://drive.google.com/file/d/0B8Do_FrzkCeHQWJWanVzNE1VdWs/edit?usp=sharing
Ahmet Ç.
5 Nisan 2015 23:25
çok teşekkürler kardeşim Nvidia kullananlar için çok yararlı bir konu
Buğrahan Y.
2 Ağustos 2016 18:10

Görev yöneticisinden oyuna öncelik verirseniz azda olsun hızlanacaktır :)