alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
227
Stery Aug
Erhan Ş.
21 Aralık 2014 13:12


DayZ Standalone dünyasında oldukça nadir bulunan ve The Walking Dead dizisindeki vali karakteri (David Morrissey) tarafından da kullanılmasıyla hatırlanan Steyr AUG, Avusturya yapımı saldırı tüfeği, 1970'lerde tasarlanan ve 1978'ten bu yana Steyr Mannlicher firması tarafından üretilen 5,56mm'lik tam otomatik bir bullpup piyade tüfeğidir. AUG ismi ise Almanca Armee Universal Gewehr yani Evrensel Ordu Tüfeği kelimesinin baş harflerinden oluşmuştur. 1977 yılında Strumgewehr 77 adında Avusturya ordu servisine kabul edilmiştir. Üretimine 1978 yılında başlanmıştır. Dünyadaki bullpup tasarıma, yani şarjör yerinin tetik yerinin arkasında olma özelliğine sahip ilk tüfektir. Avusturya, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Lüksemburg orduları tarafından kullanılmaktadır.

Bullpup tasarımı sayesinde namlusu daha geriye verilmiş, böylece silahın boyunu uzatmadan namlunun boyu uzatılabilmiştir. Standart olarak dürbün ile gelir. Yapımında genelde alüminyum madde kullanılır, şarjörleri ise plastiktir. Uzun namlusu sayesinde normal saldırı tüfeklerinden daha uzun mesafelere atış yapabilir. 

0.51.125719 versiyonu ile oyuna eklenmiştir.

Cevap bulunamadı.