alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
115
Sunucu Rehberi
Salih Y.
20 Aralık 2014 20:51
YEPYENİ BİR ÖZELLİK - 2

DayZ Standalone'da yeni bir arkadaşlık sistemi mevcut. Artık Steam'daki arkadaşlarınızın hangi sunucuda oynadığını görebiliyorsunuz. Sadece Steam ile de sınırlı değil. Oyunda vakit geçirdiğiniz arkadaşlarınızın da hangi sunucuda olduğunu görebiliyoruz. Listede gözüken sunucuların üstüne tıklayıp sağ alttaki "Details" kısmından hangi arkadaşınızın hangi sunucuda oynadığını görebilirsiniz. Bu özelliği çok beğendiğimi söyleyebilirim. Sizin de beğeneceğinizi umuyorum. Umarım bu özelliği daha da geliştirirler.

MANUEL BAĞLANMA (REMOTE)

"Remote" sekmesine tıklayarak manuel olarak yani bir ip adresi ve port girerek verilen ip adresi ve porttaki sunucuya bağlanabilirsiniz. LAN (Local Area Network yani yanlış anlaşılmasın ortada bir hakaret yok) sekmesini yazmadım çünkü pek kullanacağınızı düşünmüyorum.

SUNUCU İSİMLERİ VE ZORLUK SEVİYELERİ

DayZ modda olduğu gibi DayZ Standalone'da sunucuların isminden sunucunun hangi ülkeye ait olduğunu, versiyonunu vb. bilgileri öğrenebiliriz.

DayZ XX 1-23 (Public/Veteran) yada (Public/3PP:ON) 123456 - hosted by XYZ

• DayZ: Oyunun adı
  • XX 1-23: Ülke kodu ve sunucu numarası (ES 2-6, ES 2-16 gibi)
  • (Public): Sunucunun gizlilik durumu (Public: Herkese açık, Private: Özel)
  • (Veteran): Sunucunun zorluk seviyesi (Recruit, Regular, Veteran, Expert)
  • (3PP:ON): Üçüncü kişi açısı (ON: Açık, OFF: Kapalı)
  • 123456: Sunucudaki oyun versiyonu (113860, 113925 gibi)
  • hosted by XYZ: Sunucunun hangi hosting tarafından alındığını gösterir.

Yine DayZ modda olduğu gibi 4 adet zorluk derecemiz vardır. Ama bu zorluk derecelerinde hangi özellikler açık, hangi özellikler kapalı inanın bir bilgim yok. O yüzden sadece sunucu zorluk seviyelerini yazmakla yetiniyorum.

• Recruit (Kolay)
  • Regular (Orta)
  • Veteran (Zor)
  • Expert (Çok Zor)

Sunucuların saatine gelirsek, sunucu isimlerinde herhangi bir saat farkı yazmıyor. Sadece bazı sunucularda "Daylight 7/24" gibi bir ibare görebilirsiniz. Bu yüzden gece veya gündüz olan sunucuları bulmak için kendiniz girip bakmanız gerek.

Ek Bilgi: odanesi adlı arkadaşımızın dediği gibi sunucuların versiyon kısmında DayZ_Auto yazıyorsa büyük bir ihtimal gece, Dayz_Auto yazıyorsa da yine büyük bir ihtimal gündüz oluyor.
Cevap bulunamadı.