alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
193
ÖNEMLİ BİLGİLER | BÖLÜM 2
Mert Fatih A.
5 Ocak 2015 00:03
"Gel gel panayır var gel..."

Şehirlerde fazla zaman geçirmeyin, ihtiyacınız olan ne varsa alıp çıkın. Şehirde geçirilen her dakika sizi ölüme daha da yakınlaştırır. Diğer oyuncular tarafından indirilebilirsiniz. (Sniperlar yani anladınız siz onu)

"Bandaj ve cephane. Vazgeçilemez..."

Yerdeki malzemeleri uzaktan da ayırt edebilirsiniz. Örneğin yerde yemek, içecek veya cephane olduğunu uzaktan bakıp anlayabilirsiniz. Eğer yerde çöp, tuvalet kağıdı, boş şişeler vs. varsa onlara bakıp vaktinizi boşa harcamayın. İşinize yarayacak şeyleri alın.

Chernaus'u keşfedin. Chernaus sadece sahillerden ibaret değil. Daha çok bölgeyi gezin ve kendinize güzel bir yer bulun. İleride size lazım olabilir.(Neden bahsettiğimi anladınız. Kamp kurmak. İleride daha ayrıntılı anlatacağım.)

"Hava karardı, annem eve çağırıyor yarın görüşürüz."

Şehirleri gezmek ve keşfetmek için en iyi zaman akşam (oyun saatiyle) 19:00 ve 21:00 arasıdır. Çünkü geceleri fazla görünmezsiniz ve hava da fazla kararmamış ise çok daha iyi olabilir. Geceleri zombilerin pek fazla dikkatini çekmeyeceğiniz ve oyuncular tarafından daha az görüleceğiniz için şehri rahat bir şekilde dolaşabilirsiniz. Tabi bu tehlikede olmadığınız anlamına gelmez, dikkatinizden kesinlikle ödün vermeyin. 04:00 ve 06:00 arası (oyun saatiyle) da keşif yapmak için iyi bir zamandır. Yani sabaha karşı güneş az da olsa yüzünü gösterdiğinde, etraf azıcık aydınlandığında da şehre inebilir ve şehirdeki eşyaları, silahları yağmalayabilirsiniz. Tabi bu gündüzleri şehre gidilmez anlamına gelmiyor, gündüzleri de gidin ama en az tehlikede olduğunuz saatler bu saatlerdir.

Dediğim gibi oyundaki her ölümünüz size tecrübe ve deneyim kazandırıyor, bir daha aynı hataları yapmanızı engelliyor. Düşe kalka az da olsa öğreniyorsunuz. Hayatta kalmak ve oyuncular ile mücadelede kazanmak biraz şansınıza ama en çokta oyunda ne kadar deneyimli olduğunuza bağlıdır.
Cevap bulunamadı.