alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
507
ZOMBİLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMEK (ÖLDÜRMEK)
Mert Fatih A.
5 Ocak 2015 00:09
İlk öncelikle: zombilere ateş etmek her zaman ikinci planda olsun. Yani ilk önce onlardan kurtulmaya çalışın. Açık bir arazide tek başına gezen zombilere rahatlıkla sıkabilirsiniz, ama şehirlerde veya zombilerin çok olduğu yerlerde silah sıkmayın. Silahlar çok ses çıkardığı için zombileri üstünüze çekecektir hemde çok fazla bir şekilde. Bu da sizin daha fazla mermi ve tıbbı malzeme harcamanıza neden olacaktır. Hatta zombilerin darbelerine mağruz kalarak ölebilirsiniz de.

Zombilerin 4.400 (tahminen) kadar kanları mevcuttur. Yani düşük kalibre silahlar zombilerde pek etki etmeyebilir. Ama zombinin kafasına sıkarsanız muhtemelen ölecektir.

"Balta=Yaşam"

DayZ'deki en sadık dostumuz; Balta. (Hatchet) En çok kullandığımız silah budur herhalde. Balta zombileri sessiz bir şekilde öldürmenin en iyi yoludur. Tek vuruşta zombileri öldürür. Balta ateşli silahlar gibi ses yapmadığı için diğer zombileri üstünüze çekmez. DayZ'de levye (Crowbar) almış olanınız olabilir. Balta kadar etkili değildir, zombileri iki vuruşta öldürür. Yani balta levyeden daha iyidir.

"Gel gel gel gel böyle gel böyle gel..."

Küçük bir grup zombi peşinize takıldı ise, binaların içine girerek onları atlatmaya yani sayılarını azaltmaya çalışın. Hala peşinizi bırakmayan zombileri temizlemek için, geri geri koşmaya başlayın. Size saldırmalarını bekleyin, (mesafenizi uzak tutun ki size vurmasınlar) saldırdıkları anda anlık olarak duracaklardır. O zaman ateş edip öldürebilirsiniz. Zombileri hareket ederken vurmak gerçekten zordur o yüzden zombilerin anlık duraksamalarından yararlanın.

"KATLİAM !"

Diğer bir kolay yöntem ise, zombileri binaların içine çekerek kolayca ve sessizce öldürmektir. Peşinize zombi takılmış ise ev yada fabrika binalarının içine girin, elinize baltayı alın ve sessizce öldürün. Zombiler binaların içinde yavaş yürürler yani yavaş yürümeleri sizi için bir avantajdır daha iyi hedef almanızı sağlar.

"Abi bu nasıl zombi ya merdiven çıkıyor yüzüyor ben böyle bir şey görmedim..."

Başka bir yöntem ise, zombileri binaların çatılarına çıkarıp sessizce temizlemektir. Merdiven yardımıyla çıkacağınız çatıda, zombiler de peşinizden merdivenden çıkacaktır. DayZ'de zombiler yüzebildiği gibi merdiven de tırmanıyor ama bağımsız sürümünde düzeleceğini umuyorum. Neyse, çatıda veya zombiler merdivenden çıkarken kolayca hedef alıp vurabilirsiniz yada baltayla sessizce temizleyebilirsiniz.

"Ateşi kes !"

Eğer şehirde bir yerde yanlışlıkla veya kasıtlı bir şekilde ateş etmiş iseniz, baya bir zorlanacaksınız. Hemen bir eve yada binaya sığının. Silahları çantaya veya yere atın, elinize mutlaka balta veya susturuculu bir silah (varsa) alın üstünüze gelen zombileri sessizce temizlemeye başlayın. Unutmayın zombileri ses yapan ateşli silahlar ile temizlemeye çalışmayın, ardı arkası kesilmez daha çok gelirler. Resme bakacak olursanız, dikkatsiz bir oyuncu "Lee Enfield" ile yani oyunda en çok ses yapan silahların arasında bulunduğu bir silahla ateş ediyor. Tabi bu da zombileri delirtiyor ve odada sıkışarak ölmelerine sebep oluyor. Etrafınızdaki dikkatsiz bir oyuncu bütün grubunuzun veya takımınızın ölmesine sebep olabilir. Bu yüzden şehirde çok mecbur kalmadıkça ateşli silahlar ile ateş etmeyin.
Cevap bulunamadı.