alexa
DC Universe Online
DC Universe Online, isminden de anlaşılabileceği gibi DC Comics’in yarattığı karakterleri ve bu karakterlerin içinde yaşadıkları baş şehirleri bünyesinde barındıran, bu sayede serinin takipçisi olsun veya olmasın tüm oyuncuları birden çok fantastik dünyanın içine sokarak diledikleri güçlere sahip bir süper kahraman olma yolunda ilerlemelerini sağlayabilmektedir. DC Universe Online için alacaginiz Seven Cash 'leri DC Universe Online 'in web sitesi üzerinden aktif edebilirsiniz.
626
LeveL atlama
Emre S.
21 Nisan 2015 22:28

Level atlamak gayet basittir, tek yapmanız gereken görevleri kaçırmadan takip etmek. Zaten size nereye gitmeniz gerekecek, ne yapmanız gerekecek hepsini Mentorunuz veya görevle alakalı olan kahraman söylücek. Maximum lvl şu anda 30. Bu oyunda npc yani canavar veya vs.. keserek lvl atlayamazsınız. "J" ile görevleriniz açılır, yeni aldığınız görevler direk "track" olur , track demek yani o görev üstündesiniz, ekranın sag ust tepesinde olan kucuk haritada sarı ok işaretinin oldugu yere doğru gidin. Hiç olmadı "m" tuşuna tıklayarak haritadan nereye gitmeniz gerektigini anlayabilirsiniz. 

Bazı görevler alerttir, bu gorevlerden iyi exp gelir ve bu gorevleri yapmanız için sıraya yani "Queue" ye girmeniz gerekir bu seçenek belli bir lvlden sonra gelir ( lvl 10 olması lazım) "Y" tuşuna basarak yukarda yazan seçeneklerden "Alerts" e tıklıyoruz ve gorevimiz hangisinde ise orda listenmiş alertlerden onu seçiyoruz sonra orta bize "Tank,Healer,Controller,DPS" diye birşey sorcak ordan hangisi iseniz kutucuga tıklayıp, sag taraftan "select role" diyoruz ve "Ready" e tıklıyoruz. Beklicez bundan sonra ekranda zaten party kuruldugunda çıkcak gitmek istiyormusunuz diye. Bize Ok diyip gircez.

Gelelim Power,Movement ve Silahlara.

Powerlar,

Her powerın kendine özgü 2 rolu vardır, ilerde bu rollerden birisi olcaksınız ve partylerde ona göre rol alcaksınız.
Bu roller ; Tank,Healer,Controller(troller deniliyor oyun içinde daha çok) ve DPS yani Damage Per Second (Damage vurma ustune olan rol)

Tank: Partylerde damageleri kendi alan, diger rollere gore HP ve Defansı daha yuksek fakat vuruşları düşük olan roldür. Statlarda ve itemlerde Defans,HP ve Dominence onemlidir. Ice,Earth,Fire Tank olabilen Powerlardır.

Healer: Bunu zaten bilmeyen yoktur heralde, partyi ayakta tutan ve roller içinde en çok aranan bu roldür. Skilleri ile partyi iyileştiren roldür. Gereken statlar ve itemlerde Restoration,power onemlidir. Nature,Sorcery,Electricity healer olabilen powerlardır.

Controller: Bu rol çoğu oyuncunun kafasını karıştıran bir roldür. Daha çok buffer,debuffer diyebilecegimiz bir roldür. Ayrıca partyde power alımını artırır. Healerlara destek çıkan bir roldür. Tek gorevleri bunlarda degildir, etraftaki objeleri,yaratıkları kullanarak partye yarar sağlar. Mental,Light,Gadgets bu rolü alabilen powerlardır. Vitalization bu rolün en önemli statıdır.

DPS: Partyde yaratıkları öldürme ile sorumlu yuksek vuruşlara sahip roldür. Ortalıkta en fazla dolaşan ve hemen bulunan roldür. 
Tum powerlar DPS olabilirler.

Power seçiminde rollere dikkat edin derim, her ne kadar bazıları şu power daha iyi falan desede, bence tamamen oynama ile alakalı , oyun sadece powerlarla bitmiyor. Hiç power kullanmadan pvpde rakibinizi rahatlıkla yenebilirsiniz. Silahlar devreye giriyor burda ve combo yeteneğiniz.

Silahlara gelince, silahlarda powerlar gibi oynama ile alakalı ve sizin beğeninize kalmış. Hepsinde güzel combolar ve + lar var. Pasif skillerine gorede rolünüz neyse seçebilirsiniz. 

Movement skiller, bunlarda oyunu buyuk çapta etkileyen ve hareketiniz yönlendiren skillerdir.

Flying, yani uçmak bana göre en iyisi, çoğu partylerde işe yarıyan ve direk bazı yaratıkları geçebileceginiz bir yetenektir. Kendine özgü savaş yetenekleride var ama savaş yetenekleri dierleri ile eşit diyebilirim.

Superspeed: Adı ustunde superhızlıdır fakat yerden gidebilen uçamayan veya süzülemeyen bir skill. Ben bunu seçmiştim ama pişman oldum sanırım değişcem cash alıp. Ilerlerken sağa sola yapışmak sinir bozuyor. . Havadaki canavarları aşagı indirmekte zorlanabilirsiniz ayrıca. 
Bu skille suyun ustunden ve apartmanların ustunedede koşabiliyorsunuz.

Akrobasi: Adı ustunde akrobasidir. Heryere tırmanabilen zıplarken bir daha zıplamaya bastıgınızda çift zıplama yapabilen ayrıca yuksek biryerden atladıgınızda space tusuna basarsanız suzulen yani, bi nevi uçabilen superspeed ve flying karşımı bir skill. Ama yuksek biryer bulamazsanız suzulme pek bir işe yaramaz. 

Itemler 2 ye ayrılıyor PvP yani player vs player ve PvE Player Vs Enviroment yani Player vs Npc,canavar vs...

Pvp itemleri Tougness veren itemlerdir, tougness playerlardan aldıgınız hasarı azaltır. Buyuk miktardada HP verir ama diger statları dusuktur. Pve itemleri defans veren itemlerdir dier statlarıda yuksek verir fakat playerlardan buyuk ölçüde hasar alırsınız. Sakın Pve de pvp itemleri giymeyin hemen ölürsünüz ve pvp de pve itemleri giymenizi hiç tavsiye etmem cok vurabilirsiniz ama cabuk ölürsünüz.

Earth,electric,light ve shield para ile alınan yeteneklerdir, cash ile yada legendary uyelikle alabilirsiniz sadece.

Cevap bulunamadı.