alexa
Dead Island Game of The Year Edition
Dead Island, her ne kadar büyük beklentiler sunarak çıkıp çoğu kişinin arzu ettiğinden farklı bir yapıya sahip olsa da, içerdiği orijinal yapı ve başarılı hikâyesi ile kullanıcısını tatmin etmeyi başarıyor. Dead Island Game of The Year Edition Cd Key'ini Steam Cd Key 'i olarak almaktasiniz. Steam platformunda aktif edip hemen indirmeye baslayin.
373
Detaylı İnceleme !
Ekin G.
1 Mart 2015 22:43
Felaket senaryolarının en üst noktada olduğu dönemler "geçti mi, geçiyor mu yoksa bunlar başlangıcı mı?" bu konuda sürekli fikir değiştiriyorum. Birkaç yıl önce her hafta bir zombi ya da vampir temalı film görmek mümkünken şimdilerde 3-4 ayda bir karşımıza çıkıyorlar. Bu oyunlarda da kendini gösteriyor. Dead Rising, Dead Island gibi oyunların; yani bir şehirde, bir bölgede iken zombiler tarafından istilaya uğramak fikri o dönemlerden kalma. Mesela Dead Island'ın duyurumu 2006 yılında yapılmasına rağmen oyun daha yeni piyasaya çıktı. Aslında bu tarz hikâyesi varmış gibi görünen ve tamamen eğlence üzerine odaklı yapımları hepimiz afiyetle yiyoruz. Zaten teoride eğlence üzerine eşitlenmiş oyun kelimesi ve bu eşitliği arayan oyuncuların da istediği bundan farklı değil. Kaliteli grafiklerle, düzgün oynanışı ve sıkmayan yapısı olan çoğu oyunda hiçbir şekilde konusuna önem vermemişizdir. En azından ben öyleyim. Dead Island da bunlardan bir tanesi. Peki, Call of Juarez: The Cartel ile istenileni veremeyen Techland bu sefer Dead Island da neler yapmış bir göz atalım.

Bu yıl Banoi'de tatil yapmadığınıza şükredin!

Oyuna başlarken oynamak istediğimiz karakterimizi seçiyoruz. Oyunda kullanılabilir dört karakterimiz var. Bunlar: Logan, Purna, Xian ve Sam B. bu karakterlerin kendilerine has ustalık sınıfları var. Kimisi ateşli silahlarda iyiyken kimisi bıçaklar konusunda usta. Ayrıca sağlık ve dayanıklılıkları da yine kendi aralarında ufak çaplı değişmeler gösteriyor. Bu karakterlerin içerisinde en göze batanı ise kuşkusuz Sam B. dayanıklılığı ve ağır silahlarda usta oluşu onun bu adadaki şansını daha da arttırıyor. Bu karakterlerin oyun içerisinde farklı bir hikâyesi yok. Karakter seçiminden sonra oyuna başladığımızda akşamdan kalmış olmanın verdiği bir afallamayla ve sebebini anlayamadığımız şekilde kopan çığlıklar arasında yataktan kalkıyoruz. Şöyle bir iki etrafa bakıp burada neler oluyor diye meraklanırken birden zombiler tarafından kovalanıyoruz. Zombileri atlatıp dışarı çıkmayı başardığımızda bir de bakıyoruz ki o cennetin dünyaya düşmüş parçası birden cehennemin ta kendisi olmuş. Bu noktadan sonra tek amacınız Banoi adasından sağ bir şekilde kurtulmak olacak. İlk paragrafta da belirttiğim gibi Dead Island'da hikâye derinliği ya da her karaktere özgü bir konu anlatımı beklemeyin. Adada hayatta kalmayı başaran insanlar yaşam mücadelesi verirken bir yandan da adadan kurtulmanın çaresini arıyorlar. Hikâye tam olarak bundan ibaret arkadaşlar. (:
Peki, pek iç açıcı olmayan bu girişten sonra çoğunuz "Ee, oynamayalım mı yani?" diyorsunuzdur. Tabii ki de hayır. Oyunun herhangi bir konusu olmayabilir fakat devasa boyutta ve özenle hazırlanmış tropikal Banoi adasında, Dead Rising'ten çıkmış zombilerle, Left 4 Dead'in co-op kardeşliğiyle ve yeterli RPG ögeleriyle sizlere sınırsız eğlenceli bir deneyim vaat ediyor. Hele hele topladığınız materyallerle yapacağınız silahlar iştahınızı kabartacaktır. Zaten kabartmaması mümkün de değil. Oyunun %25'lik kısmını resmen taşla sopayla gittikten sonra elinize adam akıllı bir silah aldığınızda içinizde zombi öldürme hissi en aç seviyesine ulaşıyor emin olun. Ayrıca Banoi, tatil cenneti bir yer olduğu ve kimse "buraları bir gün zombi basabilir, silah alayım!" demediği için ateşli silahlar çok az sayıda bulunuyor. Bir şekilde silah bulsanız bile bu seferde mermi sıkıntısı başlıyor. Çünkü bir kamyon mermi de olsa o adadaki zombilere yetmez vallahi billahi. O yüzden bulduğunuz silahları çok ama çok dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.

Cevap bulunamadı.