alexa
Dead Space 3
Electronic Arts firmasının korku gerilim türündeki başarılı yapımı Dead Space 2 nin devamı olan Dead Space 3 arttırılmış gerilim ile sizi ekrana bağlayacak. Aldiginiz Dead Space 3 anahtarini geçerli bir Origin hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
194
Hikaye açısından bir değerlendirme
Ekin G.
3 Mart 2015 20:53
Açıkçası hikâyeyi oldukça başarılı bulsam da, her dakika `işler ters gitti ya, biraz da böyle yapalım` durumu kendini çok belli ediyor ve hikâye anlatımına belden belden vuruyor. Bu biraz kendini tekrar ediyormuş hissi yaratsa da bazı zamanlarda, özellikle Tau Volantis'e gidene kadarki maceramızın sonlarına doğru olan kısımda, aslında bu biraz da Isaac'in talihsizliği yüzünden kaynaklanıyor. Bunu hissediyorsunuz yani. Düşünsenize, karınızı kurtarmak için gidiyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki karınız ölmüş. Sonra da Marker denilen illet size sıkıntılı anlar yaşatıyor. Yetmiyormuş gibi Marker tekrar aktive olunca ona inanan insanlar, Unitology dini adı altında Marker'ı tek güç haline getirmeye çalışıp ölümsüzlüğe ermeye çalışıyor ve bir bir Necromorph'lara dönüşecek insanlar yaratıyor. Tabi bunlar büyük ölçekte dertler, küçük küçük dertler de oluyor çünkü üçüncü oyunda da bir kaosun içindeyiz. Unitolojistler tekrardan Marker'ları aktive ediyor ve çarşı pazar karışıyor. Marker'la ilgili her nokta tam bir felaket noktası, gezegenler, uzay gemileri, insanlar... Ama açıkçası her seferinde bir şey yapmaya çalışırken başka bir şeyin bozulması, talihsizlikler içinde sinirinizin bozulmasına sebep olur. Lâkin konu Dead Space olunca bu çok normal bir durum ve olması gereken bir şey, kesinlikle "oyunun eksisi" diyebileceğimiz bir durum değil.
Hatta ve hatta bu talihsizlikler çoğu zaman çaresizlik ile de birleşebiliyor, çoğunlukla en kritik noktalarda Stasis gücünüz bitiyor ya da mermi azlığı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Tabi bu durum oyunun Normal ve altındaki zorluk seviyelerinde geçerli değil. Hatta ve hatta oyunu mümkün olduğunca en zor seviyede oynamanızda fayda var. Hani o gerilimsizlik ve çok aksiyonluk durumunu bir nebze olsun azaltmak için, az sayıda mühimmat ile çok zorlu işlere kalkma hissiyatı için eski oyunlardaki gibi, mümkün olduğunca en zor seviyede oynayın oyunu. Zaten oyunu bitirince bir zorluk seviyesi daha açılacak, dilerseniz dibini görebilirsiniz.
Cevap bulunamadı.