alexa
Dead Space 3
Electronic Arts firmasının korku gerilim türündeki başarılı yapımı Dead Space 2 nin devamı olan Dead Space 3 arttırılmış gerilim ile sizi ekrana bağlayacak. Aldiginiz Dead Space 3 anahtarini geçerli bir Origin hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
125
İlk oyunlardan farkı
Ekin G.
3 Mart 2015 20:49
Üçüncü oyun ile ikinci oyun arasında iki ay fark var. Olaylar Tau Volantis gezegenine doğru kaymadan önce aslında oyunun oldukça büyük bir kısmında uzay gemilerinin içinde oynuyoruz. Yani oyun Lost Planet 3 olmuş diyen arkadaşlar muhtemelen oyunu oynamamış ve kulak dolgunluğu ile yorum yapan arkadaşlar. İleride Tau Volantis'e geleceğiz ama öncesinde uzay bölümlerine bakmakta fayda var. 

İlk oyunda basit bir mühendis olan Isaac'in yükselişinin meyvelerini, yeteneğinin sonuçlarını ve Marker ile olan bağını üçüncü oyunda görüyoruz. Artık Nicole'dan umudu kesen Isaac zaten Ellie'te yönelmişti, üçüncü oyun da bu durum ile açılıyor, yani Isaac Clarke aşk konusunda oldukça talihsiz bir adam. Zaten Marker'a maruz kalan ve hayatta kalabilen biri olarak, her şeyin bir bedelini ödemesi lazım. Bunu da sevdiği kadınlarla ödüyor Isaac Clarke.
Aslına bakarsanız oyunun ilk sahnesi direkt olarak Isaac'i kontrol ettiğimiz bir bölüm değil, spoiler olmasın diye bu giriş bölümü hakkında detaylar veremiyorum amma ve lakin daha bu ilk bolümden aslında Dead Space 3'un ne tarz bir oyun olduğunun sinyalleri verilmiş. Daha bir kaçıncı saniyede işler sarpa sarıyor her zaman olduğu gibi ve epik müzikler eşliğinde orantı sorunu olan (iyi anlamda) `scripted eventler` ortaya çıkıyor. Oyunun geri kalanı da aslında bu şekilde, Isaac'in yapmak istediği bir şey türlü sebeplerden ötürü olmaz, ama onlar olmasa da oyun ortaya çıkmaz. 

Cevap bulunamadı.