alexa
Dead Space 3
Electronic Arts firmasının korku gerilim türündeki başarılı yapımı Dead Space 2 nin devamı olan Dead Space 3 arttırılmış gerilim ile sizi ekrana bağlayacak. Aldiginiz Dead Space 3 anahtarini geçerli bir Origin hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
122
Teknik Anlamda Dead Space 3
Ekin G.
3 Mart 2015 20:55
Teknik anlamda bakabileceğimiz bir nokta daha ise elbette ki oyunun ses tasarımı. Bir gerilim oyununda oyuncuyu geren yegane şeydir ses efektleri. İlk iki oyunu oynarken sesi kapatıp bir deneyin, ayni etkiyi vermediğini göreceksiniz. O yüzden de benim ilk baktığım nokta buydu oyunu oynamaya başladığımda. Açıkçası ses tasarımının çok da başarılı olduğunu söylemeyeceğim, hele hele ilk iki oyunla kıyaslarsanız, ya da piyasadaki diğer gerilim oyunları ile. Visceral Games, ani seslerin biraz suyunu çıkarmış ve gelen ani sesler insani ürkütmüyor, tam aksine düşmanın geldiğini anlayıp önceden hazırlıklı oluyorsunuz ki bu hazır olma durumu bir gerilim oyununda olmaması gereken yegâne şey. Onun dışında atmosferik sesler ve müzik seçimleri tadında olmuş, ama sadece tadında olmuş.
Beni ve ofiste oyunu oynarken izleyen herkesi rahatsız eden bir durum daha var, cesetlerin kopma fizikleri. Soldier Of Fortune oyununu hatırlayanlar varsa, ne demek istediğimi anlayacaklar zira Dead Space 3'te kullanılan ceset ayrılma fiziği SOF'te kullanılanki kadar amatör duruyor. Bir de öldürdüğünüz yaratıklardan materyal toplamak için hepsinin üstüne basmak zorunda olduğunuzu düşünürseniz, bu kötü kopma animasyonlarını oyun boyunca görmek zorundasınız.
Cevap bulunamadı.