alexa
Deepolis
Deepolis isminden de anlaşılabileceği gibi karasal alanlar yerine okyanusların derin sularında geçmektedir. Deepolis Helix satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
291
Deepolis Bilinmesi Gerekenler (Toplu Halde)
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 02:16
Ambar:Denizaltınızın yük haznesidir. Ambar dolduğunda istasyonda boşaltıp Cel kazanırsınız. Yük kapasitesini, daha yüksek kapasiteli bir gemi alarak arttırırsınız.

Banka:Kredi kartı ve havale işlemleri ile oyunda Cel, Helix ve diğer malzemelerin alınabileceği bölümdür. Banka bölümüne anasayfadan giriş yapabilirsiniz.

Baryon Alanı:Saat başı herhangi bir yerde belirirler. Baryonlar süre bitimine kadar aldığı ateş miktarını grafik olarak gösterir. En fazla ateş eden franksiyon, baryonun vereceği ödülü kazanır. Bu ödül tüm franksiyon üyeleri için geçerlidir. Mesela NPC patlatıldığında verilen tecrübe puanını %25 artırmak gibi ödüller verilir. Ödüle ortak olmak için baryona ateş etmek gerekmez. Aynı franksiyondan olmak yeterlidir.

Boss:Kendi seviyenizden 20 seviye üzeri bir Boss NPC’si patlatmanız size ŞP(Şeref Puanı) kazandırır. Boss NPC ler normalden güçlüdürler. Onları patlatmak daha zordur.

Cel:Oyun parasıdır. Görevleri yaparak, NPC avlayarak, kutuları toplayarak ve ticaret yaparak kazanılır. Cel ile Tüccar’dan elit olmayan mühimmatları ve pazardan elit mühimmatları açık arttırma ile alabilirsiniz. Ayrıca bankadan da Cel satın alabilirsiniz.

Donanım:Tüccar’dan ve Pazar’dan satın aldığınız mühimmatları geminize takacağınız bölümdür. Donanım’a anasayfada Hangar sekmesinden girebilirsiniz.

DP(Darbe Puanı):Denizaltınızın düşman saldırılarına karşı dayanma gücüdür. Darbe puanı, ekranın sağ alt köşesinde DP kısaltması ile gösterilir. DP’niz bittiğinde denizaltınız yok olur ve anasayfaya gidip tamir ettirmeden tekrar aynı denizaltıyla oyuna bağlanamazsınız.

Franksiyon(Irk):Oyunda 3 farklı franksiyon bulunur. Bunlar; Scion(Sarı), Naut(Mavi) ve Jafnhar(Kırmızı)’dır.

Helix:Oyun parasıdır, Cel’den daha zor kazanılır ve daha değerlidir. Helix genellikle avlanan NPC’lerden ve görevlerden kazanılır. Helix, elit mühimmatlarını almak ve denizaltı tamiri için gereklidir. Ayrıca Bankadan Helix satın alabilirsiniz.

İkramiye(Euro):Her ay sonunda yapılacak ikramiye turnuvasında 1. olursanız (klan veya şahıs olarak) topladığınız Euroların size gelmesini sağlar. (Şahısa en fazla 10.000 klana en fazla 5.000 euro).

İstasyon:
İstasyonlar, hammaddelerin ve ticaret mallarının alınıp satıldığı merkezlerdir. Kendi franksiyonunuza ait istasyon güvenli bölgedir.
Not: Naut(Mavi) istasyonlar bütün franksiyon denizaltıları için güvenli bölgedir.

İstasyon Memnuniyeti:Memnuniyet nüfus artışını değiştirir. Nüfus arttıkça üretim hızlanır. Ticaret malları dışındaki malzemelerden taşırsanız, İstasyon Memnuniyeti artar.

Klan:Oyuncuların oluşturdukları birliklerdir. Klan’a başvuran oyuncu 10.000 Cel öder. Klanda bulunan her oyuncu günde 1 kez klan kasasına vergi öder. Vergi oranını klan başkanı ve kasa yetkisi bulunan oyuncular değiştirebilir. 

Kelle Ödülü:Kendinizden 15 level düşük bir oyuncu denizaltısı batırdığınızda Kelle Ödülü alırsınız. Başına Kelle Ödülü konan denizaltıları en çok batıran oyuncular Rütbe kazanır. Bu nedenle herkes sizi batırmaya çalışır. Başında Kelle Ödülü olan oyuncunun isminin yanında kuru kafa sembolü olur.

NPC:Sistem tarafından yerleştirilen ve yönlendirilen canavarlardır. Avlayarak, TP, Cel ve Helix kazanabilirsiniz.

Pazar:Elit mühimmatların Cel ile alınabileceği bölümdür. Pazar’a, anasayfada Hangar sekmesinden girebilirsiniz. Pazarda satılan malzemeler kapalı arttırmalı ihale usulüdür. İhaleyi kazansanız da kaybetseniz de teklif verdiğiniz Cel geri gelmez.

Rütbe:Rütbe, başında kelle ödülü olan denizaltıları en çok batıran oyunculara verilir. Ne kadar çok kelle avcısı batırırsanız o kadar rütbeniz artar.

Sahte Hedef Cismi:Size atılan torpidonun size isabet etmesini önler, yani sizi korur. 5 tuşu ile Sahte Hedef Cismi atılır. 

ŞP(Şeref Puanı):Boss NPC’si patlatan oyunculara verilir.

TS(TeamSpeak):Takımların kendi aralarında sesli iletişim kurabilecekleri bir programdır.

Tüccar:Denizaltınızı donatabileceğiniz malzemelerin satıldığı bölümdür. Oyun sayfasında sol üst köşedeki Tüccar’a tıklayarak ve Anasayfadaki Hangar sekmesinden giriş yapabilirsiniz.

Türbin(İtici Motor):Denizaltına hız kazandıran mühimmattır. Türbin’i Hangar > Tüccar Bölümü’nden yeterli gereksinimleri karşılıyorsanız alabilirsiniz. Elit Türbin’i Hangar > Pazar Bölümü’nden de açık arttırma ile alabilirsiniz.

TP(Tecrübe Puanı):NPC ve Oyuncu denizaltısı batırdığınızda size verilen ödüldür. Ayrıca görevler de TP kazandırır. TP, oyun ekranında sağ alt köşede grafik olarak bulunur. TP dolduğunda seviye atlarsınız.

Cevap bulunamadı.