alexa
Dekaron
Dekaron yayınlandığı günden bu yana yoğun bir kullanıcı kitlesi ile hayatını sürdüren başarılı bir yapım olarak dikkat çekiyor.  Dekaron Nexon Cash satin alma isleminden sonra, Nexon ödeme paneli üzerinden Durmapay seçilerek aktif edilebilir.
184
Rehber Tadında
Ekin G.
3 Mart 2015 22:21

Daha önce 2 Moons olarak duyurulan Dekaron hızlı bir fantastik MMORPG oyunu. Klasik MMORPG‘ler ile Diablo gibi aksiyon RPG‘ler arasında bir çizgi tutturanDekaron, rastgele item sistemi, sağlam atmosferi ve etkileyici savaş animasyonları ile bağımlılık yaratan bir tecrübe.

Yapımcılar tarafından Extreme Action Online Gameolarak tanımlanan oyunun pek çok kusuru olsa da eğlenceli olduğu su götürmez. Başlangıçta 7 sınıftan birini seçerek bir karakter yaratıyorsunuz. Karakterinizi düzenleme imkanı tanınmamış fakat oyunun kamera perspektifi ve aksiyonu dolayısıyla bundan çok rahatsız olacağınızı sanmıyorum.Dekaron‘un karakter tasarımları klasik Kore yapımı MMORPG‘lere benziyor. Grafik yönüyle piyasadaki en iyi MMO olmasa da, animasyonların akıcılığı ve ortamların çeşitliliği günü kurtarıyor. Oyundaki parlama efekti yoğunluğu nedeniyle rahatsız ediciydi fakat son yama ile bu düzeltildi. Yine de ayarlardan bloom’u iptal etmek isteyebilirsiniz. Karakterlerin skillanimasyonları gerçekten etkileyici olmuş. Sadece göze güzel görünmekle kalmıyor, Diablo’daki gibi vuruş hissini tam veriyor; ki oynanışı eğlenceli yapan en önemli etmen bu animasyonların akıcılığı.

Dekaron‘un kontrollerine ilk başta yabancılık çekebilirsiniz fakat aslında oldukça pratik tasarlanmış. Farenin sol tuşuyla normal saldırınızı yaparken, sağ tuşuyla seçili olan skill‘i kullanıyorsunuz. Space ile yere düşen eşyaları ve altınları toplayabilirsiniz. Seviye atladıkça kazandığınız stat puanlarını karakterinizin sınıfına uygun olarak 4 niteliğe dağıtmanız gerekiyor (Strength, Dexterity, Health ve Spirit). Her karakter için yeterli sayıda olduğunu düşündüğüm yeni skill‘leri ise skill book tüccarlarından satın almanız gerekiyor. Dekaron‘da PvP de büyük önem taşıyor. Bazı bölgelerde PvP serbest bırakılmış ve diğer yerlerde düello yapabiliyorsunuz.

Cevap bulunamadı.