alexa
Dirt 2
Temelde bir ralli oyunu olan Dirt 2, benzer yarış oyunlarından farklı olarak sahip olduğu bi niteliği sayesinde her türlü yapay ve doğal pist içerisinde kullanıcısına yoğun hız ve adrenalin yaşatmayı başarmakta. Stadyum içine kurulmuş toprak ve asfalt pistlerden doğanın içerisindeki bataklık ve çamur vadilerine kadar pek çok alanda yarışılmasını mümkün kılan oyun, her alana farklı biçimde uygun olan araçları sayesinde de geniş bir yelpazeyi oyun severlere sunmakta.  Dirt 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
285
Teknik Detaylar !
Ekin G.
3 Mart 2015 22:50
Aracımızı seçip oyuna koyulduğumuzda görüyoruz ki, DiRT 2’de grafiklerde hissedilir değişiklikler söz konusu. Neon motorunun artık cılkını çıkaran yapımcılar (Birçok yapımlarında bu motoru kullandılar) optimizasyon konusunda baya yol kat ettiler. Artık daha fazla detayı, daha iyi grafikleri olan yapımı siz daha üst seviye ayarlarda oynayabiliyorsunuz. Önceki seride yaşanan görsel sorunlar, optimizasyon sıkıntıları DiRT 2’de tarihe karışmış. Optimizasyon konusunda ve görsel manada yapım kuşkusuz çok başarılı 

Yarış oyunlarında şöyle bir sıkıntı vardır. Hızlı oyunlardır ve gözünüzü yoldan ayıramazsınız. Hani şöyle bir etrafa bakayım nasıl çizilmiş, nasıl parlatılmış demek gibi bir lüksünüz pek olmaz. Fakat DiRT 2’de çevre detayları gözünüzü yoldan alıp, dikkatinizi dağıtabilir. 

En yakınınızdaki yolda bulunan küçük çakıl parçalarından, en uzakta bulunan dağlar tepelere kadar her şey üzerinde uğraş verilmiş, detaylardan kaçınılmamış olduğunu hissediyorsunuz. Hani oyunlarda bir mantık vardır; PC’lerimizin daha verimli, daha performanslı kullanılması için uzakta bulunan nesneleri her daim kırpmıştır yapımcılar. Neon motorunun nimetlerinden iyi faydalanan Codemasters, DiRT 2’de ayrıntıları had safhada kullanmış görünüyor. Bundan iyisi Şam’da kayısı cinsinden grafikler konusunda aslında pek söylenesi bir şey kalmıyor. Kısacası Codemasters, görsel manada bize şölen yaşatıyor. Yalnız hep içimde kalmıştır: Şu ralli oyunlarında toprak ve çamur hissinin bize yaşatılacağı günleri dört gözle beklemekteyim… 

Yarış oyunlarında hiç göz ardı edilmemesi gereken bir konuda seslerdir. Bu konuda da Codemasters işin ehli bir firma. Her seride zaten bu konuda başarılı oldu. DiRT 2’de de ses konusunda benim kulağımı ısıran ya da suratımı ekşiten bir ses gelmedi. Başarılı motor sesleri, arka plandaki sesler (Turbo sesi, çakıl ve taş sesi gibi), çarpma sesleri dahası aracın yolla etkileşimi her şey çok başarılı. Oyun müziklerinin de çok iyi seçildiğini, ralli atmosferini bize iyi yaşattığını söylemeden geçmekte, emeğe saygısızlık olur. 

Cevap bulunamadı.