alexa
Dishonored 2
Dishonored 2 ile bir zamanlar kraliçenin güvenilir korumasını oynuyorsunuz. O öldükten sonra maskeli ve rezil bir suikastçi olma yolunda ilerliyorsunuz. Dishonored 2 satın alma işleminizden sonra steam yada bethesda cd key olarak teslim edilecektir.
459
Oyun tek kelimeyle.....
enes k.
19 Mayıs 2016 16:47

oyun hakkında yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Halil Ö.
1 Ekim 2016 11:06

Şahsen Dishonored 2'nin çok güzel bir oyun olacağını, zaten ilk oyundan bu yana özel bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu düşünüyorum. Yine de Bethesda, Doom ve Dishonored 2'nin Fallout 4 kadar satmasını beklemek bu oyunlara haksızlık olur demişti.

hakan g.
13 Ekim 2016 16:54

oyunun özellikleri konusu ve oynayanlar tavsiyelerini paylaşabilirler mi

efkan anıl ö.
14 Ekim 2016 00:13

valla ben oynadım çok güzel tavsiye ederim

İsimsiz Üye
8 Kasım 2016 19:06

İnternette tesadüfen görüp, denemeye karar verdiğim Dishonored oyunu, daha ilk dakikasından itibaren "özgün bir yapım" olduğunu belli ediyor. SteamPunk türüne ait diyebileciğim oyun yapısı, fantastik bir dünyada geçiyor. Bioshock serisini oynadıysanız ve beğendiyseniz bu yapımı da keyifle oynarsınız diye tahmin ediyorum.

Tam emin değilim fakat 19.yy Britanya'sını andıran fakat sanayi devriminde gerçekleşen gelişmelerin paralel bir evrendeymiş gibi farklı evrildiği, yeni bir Dünya'da yer alıyoruz. Bu yeni evrende, kendimizi salgın ve veba problemleri ile boğuşan, Dunwall şehrinin topraklarında buluyoruz.  İmparatoriçenin korumalığını yapan ve askeri anlamda özel yeteneklere sahip Corvo adındaki bir karakterin gözünden oynuyoruz bütün oyunu. Suikaste uğrayan İmparatoriçenin gözlerimizin önünde öldürüldüğü yetmiyormuş gibi, ihaneti düzenleyen hainlerin, suçu bize atması sonucu, hikayemiz zindanlarda başlıyor. Corvo ise hapishaneden kurtulduktan sonra, suikast planının içinde yer alan herkesi birer birer bulup, etkisiz hale getirmek için serüvenlere atılıyor.

Bana göre Dishonored'ın başarısında yatan en önemli iki unsur; Atmosfer ve Oynanış. 

Grotesk çizimlere sahip karakter ve mekan modellemeleri çok cezbedici. Bu tarzı benimsemeyenler bile bence bir kere şans verdikten sonra karar vermeli. Neredeyse her bir köşede, duvarda veya gözden kaçabilecek dark sokaklarda karşısınıza çıkabilecek poster, afiş vb ögeler, yaratılan bu oyun evreni için ne kadar özen gösterildiğini kanıtlıyor. Müzikler ise başlı başına bir övgü konusu. Parçalar kulağa çok hoş geliyor ve atmosferi tamamlayacak bir tarzda bestelenmiş. Distopik unsurlara hakim Dunwall sokaklarında  gezinirken çalan şarkılar,  zamanın su gibi akmasını sağlıyor.  Keyif aldığım diğer atmoser unsurları ise, oyun boyunca arka planda duyulan ilginç asker diyalogları, sirenler, sokaklarda dolaşırken hoparlörlerden gelen anonslar, silah yapıları, kıyafetler.

Oynanabilirlik kısmında ise size çok fazla seçenek sunuluyor. Öncelikle Corvo ile oynarken elinizde bir çok opsiyon olduğunu biliyorsunuz. Örneğin farklı özelliklere sahip silah,kılıç ve bombaların yanında size üstün bir güç tarafından bahşedilen sihirli özelliklerinizi de kullanabiliyorsunuz. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum ama mesela bu özel güçleriniz sayesinde zamanı yavaşlatabiliyorsunuz ve possesion yeteneğini kullanarak başka canlıları kısa bir süreliğine kontrol etme imkanınız var. Şu ana kadar bahsettiklerim Corvo'nun yetenek çeşitliliğine dairdi. İster sadece bıçak kullanın isterseniz silah isterseniz büyü güçlerinizi, hepsi tamamen sizin oyun pratiğinize kalmış. Ayrıca sihirli özelliklerinizi (yetenek ağacı gibi ) oyun içinde size görevler karşığı veya haritada bulacağınız özel parçalar sayesinde geliştirebiliyorsunuz.

Hikayenin  akışındaki zenginlik ise oynanabilirliği en üst ve en eğlenceli seviyeye çıkarmakla kalmıyor, defalarca aynı bölümü farklı tarzlarda oynama imkanı sunuyor. Dishonored'ı, neredeyse hiç kimseye görünmeden ve hiç kimseyi öldürmeden bitirebileceğiniz gibi, bir savaş makinası edasıyla dolaşarak ortalıkta kim var kim yok katledebilirerek de sonlandırabilirsiniz. Örneğin görevlerin çoğunda size ve imparatorluğa ihanet eden karakterleri "etkisiz hale getirmeniz" isteniyor. Size sunulan opsiyonlardan bazıları ; düşmanlarınızı direk öldürmek, komplo kurmak,dostlarıyla aralarındaki ittifakı bozmak vs vs.. Seçimleriniz doğrultusunda oyunun hikayesi (özellikle sonu) değişiyor.

Dishonored 2'de yine Corvo ile oynayabileceğimiz gibi (biraz yaşlanmış da olsa ) artık genç bir kız olan Prenses Emily ile de serüvenlere atılacağız. Yeni özellikler, görevler, haritalar ve hikaye ile gelen Dishonored 2 yi merakla bekliyorum, denemenizi de tavsiye ederim.

Batuhan Ü.
3 Aralık 2016 21:21

oyun güzel bi oyun oynamadım ama videolarından gördüğüm kadarıyla güzel