alexa
DK Online
DK Online Aeria Points ürünlerini Aeria Games üzerinden E Pin seçerek yükleyebilirsiniz
172
Neden oynamalısınız ?
Ekin G.
3 Mart 2015 23:19
DK Online'ın genel özelliklerine. DK Online görev üzerinden ilerleyen bir MMORPG. Günümüz, yani 2012-2013 senelerinde Kore'de sevilen bir görev mantığı bulunuyor. Ülkemizde oyuncular haritanın bir ucundan diğer ucuna görev için gitmeye uğraşmak istemezken, Kore'de oyuncular bu sistemi canavarlardan kasılma yöntemine göre daha iyi buluyor. DK Online sizi görevden göreve koştursa da size verdiği bolca exp ile gönlünüzü alıyor ve rahatça seviye atlayabiliyorsunuz. Görevler için de bir kolaylık sağlanmış. Görevleri parti kurarak arkadaşlarınız ile daha hızlı yapabilir ve vaktinizi daha eğlenceli geçirebilirsiniz. Oyunda görevlerden aldığınız şunu öldür, bunu öldür gibi görevlerde canavar arama problemi bulunmuyor. Oyunda canavarlar belirli bölgelerde doğuyor ve göreviniz olan bölge, haritada işaretli olarak gözüküyor. Bu sayede bir sıkıntı yaşamadan görevinizi tamalayabiliyorsunuz.
Kısaca DK Online'ın birkaç özelliğini de açıklamak istiyorum. DK Online oynarken şehirlerde pazarlara rastlayabiliyor ve size gerekli olan eşayı en uygun şekilde pazarlardan temin etmeye çalışıyorsunuz. Kimi zaman çok para veriyorsunuz kimi zaman çok ucuza getiriyorsunuz, bu da hayatın cilveleri. Tabi ki pazarlar NPC değil oyuncular. Bu şekilde oyuncular daha fazla para kazanabiliyor ve kendilerine gerekli eşyaların parasını çıkarıyorlar.
Oyunda crafting yani üretim sistemi de bulunuyor. Normal silahlara nazaran daha güçlü olan bu üretim silahlarını düşük seviyede denemiş olmama rağmen aradaki güç farkı hissediliyor. Bunların dışında en beğendiğim özellik ise ortak lonca bankası oldu. Oyuncular eski itemlerini veya işine yaramayan itemleri lonca bankasına koyuyor. Her MMORPG'de banka bulunabilir veya loncası bulunanlar için fazladan banka da bulunabilir ancak loncanın ortak bankası olması çoğu MMORPG'de göremeyeceğiniz bir özellik. Lonca başkanı ve yetkili olan kişiler lonca bankasına koyulan itemleri ihtiyacı olan oyunculara dağıtıyor.
Cevap bulunamadı.