alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
302
Deny Nedir?
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 18:43
Deny nedir?

Deny dost crepleri, kuleleri, barakaları kendi çıkardığımız üniteleri ve hatta heroları bile düşmandan önce sizin tarafınızdan öldürülmesidir.

Deny nin amacı nedir peki?
Denynin amacı düşmanların para kasmasını önlemektir. Düşman deny yaptığınız crepten hiç para almaz. Deny yapılan kuleden ise çok az bir para kazanır. Deny yapmanın başka bir mantığıda düşmana az exp gider. Böylece düşman sizden daha az lvl kasmış olacaktır.

Nasıl deny yapılır?

  • Eğer bir dost creepe deny yapacaksak o creep in canının %50 den az olması gerekir.
  • Eğer bir kuleye deny yapacaksak o kulenin canının %10 dan az olması gerekir.
  • Eğer bir heroya deny yapacaksak o heronun canın %25 ten az olması gerekir.

Klavyeden ''A'' tuşuna bastıktan sonra deny yapacağımız üniteye tıklarsak heromuz bu üniteye saldırmaya başlar. Önemli olan son vuruşları yapmaktır. Biz saldırdığımızda son vuruşu yapamazsak bile karşıdaki hero aynı expi alır.

Kaç creep öldürdüğümü nasıl öğrenebilirim?
Oyuna başladığımızda ''-di'' veya ''-cson'' komutlarından birini yazarsak kaç ünite öldürdüğümüze dair yukarda bir tablo çıkacaktır. Bu tablo kaç ünite öldürdüğünüz şöyle belli olur. Tabloda CS: x/y yazar burdaki x kaç düşman ünite öldürdüğünüzü y ise kaç dost ünite öldürdüğünüzü gösterir.

Deny yaptığım bir üniteden düşman ne kadar exp alır?
Söz konusu bir creep se ve düşman melee tabanlı bir karakterse normal gelen expin %66 sını alır. Eğer düşman bir range tabanlı hero ise normal gelen expin %33 ünü alır.

Peki ben dost karakterin canı %25 den az olsa bile deny yapamadım neden?
İste zurnanın zort dediği yere geldik. İceFrog gerçekten bunu çok güzel düşünmüş. Eğer bir heroya deny yapacaksak onun kesin ölme gibi bir durumu olmalı. Bazı skiller vardır sürekli damage vurabilen. Eğer heroda bu skillerden biri varsa heroyu denyleyebiliriz. Ama bu skill geçtiği anda deny olayını yapamayız

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.