alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
367
Dota 2 Başlangıç Taktikleri
Sergen B.
12 Haziran 2015 17:10

Dota 2, 2014 yılının en çok oynanan MOBA türü oyunları arasındadır. İlk versiyonu Dota, Warcraft 3 oyununda multiplayer bir mod olarak çıkmış ve öyle tutmuştur ki insanlar sırf Dota oynayabilmek için oyunu yüklemeye, belirli sunucular bulmaya başlamışlardır. Steam üzerinden bedava oynanabilen Dota 2 ise gunun herhangi bir saatinde en çok oynanan oyun olarak görülebilir.

Çok oyunculu bir oyun olduğu için Dota 2’de “noob” olmak yani oyuna yeni başlamış olup pek bir şey bilmemek zor bir şeydir. Çünkü bir takım oyunu olan oyunda takımınız ne kadar iyi olursa olsun eğer siz kötü oynayıp rakibe aşırı avantaj sağlarsanız oyunu büyük ihtimalle kaybedersiniz. Ama merak etmeyin, yeni başlayanlar için iyi bir rehber olacağına inandığımız Dota 2 Başlangıç Taktikleri yazımız ile ipuçlarını öğrenecek ve oyunu pek bilmeseniz bile çaktırmayacaksınız.

İşte Dota 2 Başlangıç Taktikleri

Hero Seçme Rehberi
Dota 2 oyununda herkesin oyun tarzına göre kendine yakın bulabilecekleri, oynayış tarzını benimseyecekleri ya da sadece görünüşlerinden hoşlanıp oynamak isteyecekleri çeşitli herolar(kahraman) bulunmaktadır. Her MOBA oyununda olduğu gibi en basit Dota 2 başlangıç taktiği de hepsini denemeniz ama birkaçında ustalaşmanızdır. Böylece rakibin kullandığı kahramanı tanıyor olacaksınız. Ancak bunu yapmak, tüm kahramanları en az bir kere hiçbir şey bilmeden oynamanızı gerektirir. Bu konuda en büyük yardımcınız, oyunun başlangıcında sol üstte olacak “hero guide” yani kahraman rehberi olacaktır. Burada istediğiniz kahraman için en popüler rehberlere hızlıca göz atmanız, sizi oyun boyu takımınıza zarar vermekten kurtaracak bir başlangıç taktiğidir.

Kulenin Size Saldırmasını Durdurma Yolu
Kuleler, tüm MOBA oyunlarının olmazsa olmazlarıdır. Savunan taraf için rahat bir nefes anlamına gelip saldıran taraf için tedirginlik yaratırlar. Çünkü kuleler oyunculara oyun sonuna kadar çok fazla hasar verirler. Peki yanınızda sizin takımınızdan minyonlar varken kule saldırısından nasıl kurtulunur? Cevabımız çoğu zor durumda işinize yaracak a-click taktiği olacaktır. Dota oyununda benzerlerinin aksine a tuşuna basıp kendi takımınızdan minyona tıklarsanız ona vurabilirsiniz. Rakip kuleyi kandıracak bu taktik, onun en yakın minyona vurmasını sağlayacaktır.

Minyonlarla Ne Zaman Saldırmalı
Moba oyunları, düzenli bir zamanda doğup belirli bir koridorda çatışan minyonların savaşını oyuncuların seçtiği herolar ile geliştirmektir aslında. Peki ne zaman minyonlarınıza güvenip rakip kahramanlara saldırmalı, onları rahatsız etmelisiniz? Bu sorunun cevabı matematikseldir. İstatistiklerle kanıtlandığı üzere eğer rakipten kabaca iki minion fazlanız varsa, ona ufak şakalar yapıp heyecanlandırabilirsiniz.

Cevap bulunamadı.