alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
450
Dota 2 neden lol karşısında popülerliğini yitirdi
OĞUZCAN Y.
21 Ekim 2014 14:20
Dota 2 daha cok hardcore gamerlar için düzenlenmişken
Lol daha çok casual gamerlar için yapıldı ve pazarlama stratejileri çok başarılıydı bence bu yüzden
bukadar tuttu.
Emre K.
21 Ekim 2014 15:35
Dotayı önceden çok oynadım bi süre sonra sıkıldım lolde yeni bi başlangıç oldu benim için
Hakan Efe T.
22 Ekim 2014 01:07
Olaya şöyle bakmak daha doğru olur LoL'un oyuncu kitlesinin yaş oralaması DoTA'ya göre çok düşük kalır. Riot Games çocuk yaştaki oyunculara hitap etmesini bildi ve bu kesimde oyun pazarında (ne yazık ki :) ) yüksek bir yere sahip bu yüzden DoTA LoL'un gerisinde kalmış gibi duruyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim LoL'dan DoTA'ya geçen olur ama DoTA'dan LoL'a geçen gerçekten MoBA'dan anlamıyordur :) çünkü DoTA'da oyun her zaman değişebilir ne zaman ne olacağı belli olmaz, kestiremezsiniz oyun bir anda dönebilir. Ama LoL'da böyle değil DoTA'nın tam tersi şekilde ilerlemekte ve oyun başından oyunun sonu belli olmakta. Oyuncu gerçekten MoBA türü oyunların zevkine varmak istiyorsa kişisel tavsiyem kesinlikle DoTA'dır.
Emre K.
22 Ekim 2014 17:03
Hakan Efe T.
Olaya şöyle bakmak daha doğru olur LoL'un oyuncu kitlesinin yaş oralaması DoTA'ya göre çok düşük kalır. Riot Games çocuk yaştaki oyunculara hitap etmesini bildi ve bu kesimde oyun pazarında (ne yazık ki :) ) yüksek bir yere sahip bu yüzden DoTA LoL'un gerisinde kalmış gibi duruyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim LoL'dan DoTA'ya geçen olur ama DoTA'dan LoL'a geçen gerçekten MoBA'dan anlamıyordur :) çünkü DoTA'da oyun her zaman değişebilir ne zaman ne olacağı belli olmaz, kestiremezsiniz oyun bir anda dönebilir. Ama LoL'da böyle değil DoTA'nın tam tersi şekilde ilerlemekte ve oyun başından oyunun sonu belli olmakta. Oyuncu gerçekten MoBA türü oyunların zevkine varmak istiyorsa kişisel tavsiyem kesinlikle DoTA'dır.
Sonuna kadar katılıyorum olayı çok güzel özetlemişsiniz hocam
Abdülkadir A.
22 Ekim 2014 19:16
Lol e gelen yenilikler yavaş yavaş kalite olarak dota yı yakalamaya başladı.Böylelikle yeni MOBA oyuncularını çok rahat çekebiliyorlar.
Ahmet Baran G.
23 Ekim 2014 18:23
jenerasyon farkı bizim yaşımızda olup dota oynayanlar muradına erdi artık  sıra lolde :D
Hakan Efe T.
23 Ekim 2014 20:10
DoTA jenerasyonu her zaman önde olacak :))
CANBERK Y.
25 Ekim 2014 15:06
Hakan Efe T.
Bence yanılıyorsunuz. evet çocuklar çok fazla türedi bu oyuna. (nerdeyse her oyunda olduğu gibi) ancak oyunun başından itibaren sonuç belli diyemezsiniz çünkü öyle olmuyor.. 
Doğukan Y.
25 Ekim 2014 22:38
Hakan Efe T.
Okusanız çok iyi anlatmış arkadaş bende dotacıyımda çok zaman verdim diye sıkılıp lole geçtim dotanın ayrı bir yeri var hala bende
Görkem G.
26 Ekim 2014 15:11
Lol daha basit olduğu için tuttu :D 
Ahmet Faruk K.
26 Ekim 2014 15:57
Dota eski bir oyun o kadar sene oynadıktan sonra sıkılıyorsun lolde dotanın yerini bu yüzden tuttu zaten