alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
125
Phoenix-Icarus
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 19:52
HİKAYESİ 

Tarihi yazıtlar yedi kutsal ışık sızıntısından ve büyük savaşta kavuşmalarından bahsetmiştir. Bu ışınların ölümlü dünyada birleşmesi en yüksek saflıkta bir ateş yaratarak efsanevi Phoenix'i meydana getirmiştir. Tanrısal alevlerin bir örneği olan Icarus, ölüm ve yıkımın alevlerini ya da yaşam ve iyileştirmenin gücünü kullanabilir. Yaratabildiği yoğun enerji ışını savaş alanındaki tüm orduları yakıp kül edebilir. Düşmanlarını yok etmek için yaşam gücünü kullanmaktan çekinmeyen Icarus, aynı zamanda yıldız patlaması yaratmak için güneşin gücünü doğrudan kullanır.

SKILL:

 Icarus Dive [D]

Phoenix hedeflenen yönde sabitlenmiş bir mesafeye doğru atlayarak ilerler, temas ettiği tüm düşman ünitelere hasar verir ve sersemletir. Daha sonra skill i attığı yere döner.
Not: Dive skill ini attıktan sonra "D" ye bir daha basarsak veya dive sırasında item veya skill kullanırsak dive sona erer.
Level 1: 100 damage 2 saniye rakibi saldıramaz hale getirir.
Level 2: 150 damage 2.5 saniye rakibi saldıramaz hale getirir.
Level 3: 200 damage 3 saniye rakibi saldıramaz hale getirir.
Level 4: 250 damage 3.5 saniye rakibi saldıramaz hale getirir.

Mana Cost: 100
Cooldown: 40

 Fire Spirits [F]

Phoenixin etrafında dönen 4 ateş hayaleti etrafındaki düşmanlara çarparak onlara zarar verir.Dost kişilerinde hp sini doldurur. Spiritler ne kadar çok süre kullanılmazsa kullanıldığında o kadar çok damage/heal verir.

Level 1: En az can veya heal 10 / En çok 40
Level 2: En az can veya heal 15 / En çok 60
Level 3: En az can veya heal 20 / En çok 80
Level 4: En az can veya heal 25 / En çok 100

Mana Cost: 75
Cooldown: 35Target Fire Spirits
 [F]

Skill i kullandıktan sonra bu açılır. Hedeflediğiniz üniteye atmak içindir. Mana costu ve Cd si yoktur.
Spirit ler en fazla 600 ms ile ilerler. 
Düşmana yada Dosta Hedeflenebilir.


Sun Ray [R]
Phoenix bir ışık çıkararak manasının yettiği sürece ve hp sinin %25i kadar zarar verir.Skill ilk kullanıldığında kendinden hp gider.

Level 1 - %14 slow +10,%25 hp
Level 2 - %20 slow +20,%25 hp
Level 3 - %26 slow +30,%25 hp
Level 4 - %32 slow +40,%25 hp


 Sun Ray Movement [E]

Phoenix sunray açıkkan hareket edebilir.
Sabit 250 ms ile ilerler.
Uçan üniteye dönüşür, ağaçları yıkar ve yüksekliklerden geçebilir.
Blocklanamaz ve Slow lanamaz.


 Supernova [V]

Phoenix önce havada duran Güneşe döner ve etrafa damage verir, bir süre sonra full hp ve mp ile geri gelir. Geri gelirken range içindeki rakiplere stun vurur.

Level 1: 60 dps 5 vuruşta yok olur 1.5 saniye stun vurur.
Level 2: 80 dps 7 vuruşta yok olur 2.0 saniye stun vurur.
Level 3: 100 dps 9 vuruşta yok olur 2.5 saniye stun vurur.

Mana Cost: 200

Cooldown: 110
Supernova:

Icarus Dive :

Spirit:
Spiritler sonuna kadar kullanılmazsa bu şekilde Icarus a döner ve yakındakilere damage/heal verir.

İtem:


Sonra:

_________________


2.Seçim 
 

 

2. Seçim Devamında :
Son İtemler ( Late Game )
 Rakiplerinizi slowlamanız takımınız için iyi olur.
 Gerek Mana Regen'i Gerek verdiği Hp İle Icarus'un Gereken En önemli itemlerden biridir
Tanklık için çok iyi bir item. Oyunun ilerisinde çok paranız varsa kasmalısınız. Ama spellerinizin HP kaybettirdiğini oldugunu asla unutmayın.
Yapmak için güzel bir item. Hem damage hem slow hem de armoru size yardmıcı olacaktır.
YA DA
Bu itemi kasmak için karşıda fiziksel damage vuran Herolar olmalı , olmasa da kasabilirsiniz çünkü attackspeed ve gereken armoru size veriyor.

Eğer Dps kasacaksanız bu iki itemden birini kasabilirsiniz.


Ortada solo kasmak Icaurs için kolay olacaktır. Base attack süresi ve Attack Animasyonu süresi az oldugu için Cs ve Deny almanız cok kolay olur. Yalnız bir sorun şurda var. Icarusun baslangıç gangları icin ideal oldugunu, bunu kolaylıkla yapabiliceginizi unutmayın, ki birçok oyuncu bunu unutur. Siz 4. Leveldeyken çok rahat Gang atabilir ve rahatlıkla kill alabilir/assist yapabilirsiniz.

Koridorların sizin için en dezavantajı exp in az gelmesidir. Ama bunu bastıran bir özellik var. Yanınızda bir dostun olması. Adam noob değilse ve siz sürekli harrass yapıp last hit ve deny bakarsanız ve adamı heallerseniz çok rahat kasarsınız. Spirits leri Farm ve Heal amaclı aynı anda kullanmanızda size fazla yarar getirecektir.

(Mid Game): Oyunun ortaları sizin en çok iş yapacağınız anlardan biri. Bol bol gang gidip birazcık kill almayı denemeniz ve yukarıdaki itemleri kasmayı denemeniz lazım. Icarusun 5v5 actionlarda çok yararlı olduğunu unutmayın. Ultisi ve Dive in verdiği güç sizin 2-0 önde başlamanızı sağlar. En basit Hesapla;
LvL 4 Dive = 3.5 saniye disarm (damage vuramama) + 250 Magic damage
LvL 2 Supernova= Saniyede 80 damage + 6 saniye sonra (ölmezse) 2 sn AoE stun.
Şimdi basitçe yapılacak combo şu;
Dive atıp 3.5 sn disarm ve direk ulti. 6 - 3.5 = 2.5 saniye. 2.5 saniye dayanırsanız 2 sn AoE stun demek. 6 sn De vuracağınız toplam dmg ise; 6x80 + 250 = 730 Magic dmg. Az bir damage değil .

(Late Game): Oyun sonlarında arkadalarda durup ölmemeye dikkat etmeniz lazım çünkü çok güçlü bir skilliniz var; Sunray. Bu skill pure + Hp indiren bir skill olmasıyla oyun sonu için çok güçlü bir skilldir. Olabildiğince arkada durup hem 400 heal (az gibi gözükse de başarılı) hemde slow + pure damage in faydasıyla takımıza yarar saglayabilrsiniz.
Oyun sonunda Dps olmak isterseniz ki base damage iniz iyi olduğundan bu kolay olacaktır, itemleriniz yukarıdaki buildde verildiği gibi olup sizi başarılı kılacaktır.

NOT:
ZARARLI HEROLAR


Karşınızda bu herolar varsa Icarus'u çok dikkatli oynayın. Çünkü hepsinin as si yüksektir ve sizin ultiniz açıkken ölmenize (6 Level'de) sadece 5 vuruşluk bir damage var :)

Alıntıdır..
Cevap bulunamadı.