alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
262
Queen of Pain Rehberi
Sergen B.
12 Haziran 2015 17:29

Bu Queen of Pain rehberi, oyunları kazanabilmeniz için en doğru Queen of Pain item build ve Queen of Pain skill build seçmenize yardımcı olabilecek bilgileri içerir.

Queen of Pain Rehberi – Başlangıç

Queen of Pain , başlangıç statları yüksek, kaçış ve kovalama mekanizması yüksek , rune kontrolü güçlü ve anında yüksek hasar çıkarabilen güçlü bir İntelligent herosudur. İhtiyacı olduğu yüksek EXP ve sahip olduğu rune kontrolü yüzünden daha çok MID lane’de tercih edilen bu hero, geçtiğimiz meta’da kendini offlane’de de sıkça göstermiştir. Gel gelelim,biz bu rehberde Queen of Pain’i midlanede nasıl etkili kullanabiliriz onu anlatacağız.

Queen of Pain Rehberi –  Item Build ve Early Game

Queen of Pain Rehberi - İtem Build

Queen of Pain Rehberi – İtem Build

Queen of Pain sahip olduğu güçlü statlar ve güzel attack animasyonuyla MID’de çok rahat lasthit alacaktır. Statlarımızı arttırmak için Null Talisman ile başlayıp dostlarımızdan shared Tango alıyoruz. Midde çok fazla manfight’a gireceğimiz için 2 tangonun üzerine 1 tane de salve çekiyoruz. İlk skilimiz olan Shadow Strike’ın menzili normal attack menzilimizden düşük olduğundan çoğu deneyimli MID oyuncusu sizin ne zaman Shadow Strike atacağınızı tahmin edip doğru zamanda geri çekilecek,ve bu sayede siz geri dönerken sizi harasslayabilecektir bile. Bunun önüne geçmek için, bazı creeplerimizi –özellikle mage creep’i- bilerek deny’lamıyoruz. Rakibin deny atmak için yaklaşacağıı zamanı önceden sezerek üzerine doğru yürüyüp shadow strike’ı atıyoruz. Zaten o slowu yedikten sonra o panikle lasthiti de unutacaktır,biz ona 2 kere vurduktan sonra geri deny’mızı atabiliriz.

İlk 700 gold’umuz ile hızlı bir şekilde Bottle çekiyoruz. Böylece daha çok harasslayabilir,lanedeki durabilitemizi arttırabiliriz. Sahip olduğumuz 1 leveldeki yüksek blink mesafesi sayesinde rune kontrolü hızlıca sağlayabiliriz. Ama ASLA sight’ınızın olmadığı rune’lere blink atmayın. Sizi bekleyen bir support, blink cooldownunuzun yüksek olmasını feci bir şekilde cezalandırabilir ve First Blood verebilirsiniz.

3. yeteneğimiz olan Scream of Pain’i rakibe hasar vermek için kullanırken aynı zamanda lasthit almaya dikkat etmeliyiz. Bu durum her MID herosu için geçerlidir aslında. Hatırlatmakta fayda var.Bottle ve botunuzu aldıktan sonra eğer Lane’de hala zorluk çekiyorsanız 2. bir Null talisman alabilirsiniz. Ancak unutmayın, her zaman yanınızda Town Portal Scroll taşımalısınız.
Oyunun durumuna göre Aghanim’i Orchidden önce alabilir veya hiç Orchid almayabilirsiniz. Karşıda fazla silence gerektiren hero yoksa Aghanim işinizi görecektir.Eğer karşıda Dazzle, Wyvern gibi düşük canlı fakat anında burstlenmesi gereken kritik supportlar varsa başlangıçta aldığınız Null Talisman’ı Dagona çevirebilirsiniz. Aynı şekilde eğer vurduğunuz büyü hasarı yeterli değilse ve fiziksel hasara ihtiyaç duyuyorsanız ( Bu er ya da geç olacaktır ) Monkey King Bar , Daedalus hatta Divine Rapier gibi yollara başvurabilirsiniz.

Queen of Pain Rehberi – Skill Build

Queen of Pain Rehberi Skill Build

Queen of Pain Rehberi Skill Build

Queen of Pain Rehberi – Tempo

Queen of Pain , MID’de başarısız olsa bile diğer lane’lere attığı başarılı ganklar sonucu kendini toparlayabilecek güçte bir mid herosudur. Bu gücü kullanmanın en iyi yolu bulduğunuz haste, invis gibi rune’leri karşı takımın easy lane’inin aşırı pushlamasını cezalandırmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca gece vakti olduğunda T1 kulenize teleport atarak başarılı bir gank elde etmek de mümkün. Fakat buradaki asıl olay, her zaman TP taşımanız.

Her mid kahramanında tekrarladığım gibi, Rune çıkma vakti yaklaştıkça agresif oynamalı ve creepleri hızlı bir şekilde ittirip rune almalısınız. Jungle farmı çok başarılı olmayan bu kahramanda ana hedefiniz Middeki creepler ve Runeler olmalıdır.

Late Game’de ultinizi iyi bir şekilde kullanmak için blink ile pozisyonunuzu iyi ayarlamalısınız fakat bir ulti için de teamfight’ın içine atlamamalısınız. Pozisyonunuzu fight’ın dışında,fakat rakibe paralel bir şekilde ayarlamalı ve Orchid gibi disable’lerinizi Slark, Dazzle ,Storm , Invoker gibi kritik kahramanlarda kullanmalısınız.

Cevap bulunamadı.