alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
387
Razor - Rehberi
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 20:22
Merhaba arkadaşlar. Razoru iyi oynadığımı düşünüyorum ve gayet güzel. Razor öncelikle bir agility classtır. Şimşeğin efendisi olarak oyunda anılır. Gerçekten güzel bir herodur. Eğer merak edip almak isteyenler Lighting Revenat'dır. Yeşil agility neutral evinde bulunur. Haritaya göre değişebiliyor. Neyse heromuza gelelim.

Heromuzu seçtiğimizde Power Treads (Agility) basmamız lazım. Çünkü ilk seferde ve karşı tarafın herosunun peşine düştüğümüzde hız önemlidir. Bundan sonra wraith band ve dominator dizmemiz lazım. Oyunda zaten townda uniqe npclerinden bu isimleri bularak hangi itemler gerekli olduğunu bulabilirsiniz. Ben kısaca yazayım neler gerekli.

Wraith Band İçin:
Sena The Acc.'dan slipper of agility (kırmızı bot) 1.slot 2.item 1 tane bundan alıyoruz. Bir tane Circlet Of Nobility alıyoruz. 2.Slot 4.item. Bundan sonra, Gateway Relics'ten Wraith Band alıyoruz. 4.Slot 2.item.

Dominator İçin:
Wapons adlı npc'den iron will alıyoruz.Cache adlı evden ise -yanında küreler dönüyor- mask of death alıyoruz. Bundan sonra otomatik Helm Of Dominator oluşuyor.

Yasha İçin:
Blade of Acc ve Bot Of Elven alıyoruz. Bunları sena'dan temin edebiliriz. Adlarını kısaltıyorum. Çünkü tam isimleri aklımda değil. Zaten dota oynayanlar isimleri bilirler.Bu itemleri aldıktan sonra Wisp şeklindeki gri npcden yasha çekiyoruz. Npc ismi Enchanted. 

Bu itemler başlangıçta almamız gereken itemler. Paranız olduktan sonra gizli npcler var. O npclerden Eaglehorn ve Hyperstone alarak heromuza güç katabiliriz. Bu itemlerden Eaglehorn 3.300 golddur. Hyperstone 2100 golddur. Özellikleri Eaglehorn +25 agility vererek vuruş gücünüzü artırır. Hyperstone ise daha hızlı şimşek çakmanıza yardımcı olur. Bu vslerde ve criplerle karşılaştığınızda en kötü ihtimal towerlerda çok işe yarar. Daha hızlı şimşek atmanıza fayda sağlar.

Skiller:

Oyuna başlar başlamaz ilk önce birinci skili alın. Çünkü iyi bir dota oyuncusuyla karşı karşıya geldiyseniz size hemen saldırmaz. Sizde saldırmayın. Creplerin arkasında lvl ve para kasın. Eğer yanınıza yaklaşıp vs yaparsanız Plasmayı basınız. Kısayol tuşu F'dir. Bu skill sizin bulunduğunuz yerde canınızın artmasını, defansınızın yükselmesine yardımcı oluyor. Skill geliştikçe karşı taraf size çok vurursa vursun hpniz arada yükseliyor ve size fazla damage atamıyor. 2 LvL'de 2.skilli açarsınız. Bu skill sadece herolara işler. Karşıdaki heroyu yanınıza çekmenizi ve hasar almanızı sağlar. Eğer heroya denk gelirse gerçekten işe yarar. Hero fazla ileri gidemez ve bir süre sonra sizin yanınıza dönmek zorunda kalır. 3.LvL'de onun yanındaki skilli açın. Bu sizin şimşek gücünüzü falan artıracaktır. Bu skill kullanılamaz. Pasif bir skilldir. Hero 6 Lvl olduğunda 4.skilli açın. Bu skill ise bastığınızda yanınızdaki hero ve creplere kendi kendine vurur. Özellikle vs ve crep kesmelerde çok işe yarar. Kulelere vurduğunu görmedim. Belki vuruyordur ben fark etmemişimdir. 

Neler yapmam lazım? 

Öncelikle biraz level kasın. Çünkü level ne kadar artarsa vuruşunuz ve hızınız artar. O yüzden biraz level kasın vslere hazır olun. Canınız vsde çok azalırsa ve karşı tarafın canı yüksekse geri çekilin. Çünkü ölmekten iyidir. Kendi kulenizin yanına doğru gidin. Bu sizin için iyi olacaktır. Yanınıza pot alarakta dinlenebilirsiniz. 

Hero size doğru geliyorsa C ile onu kendinize doğru gelmesini sağlayın ve damagesini biraz azaltın. Daha sonra F tuşu ile plasmaya basın. Sonra E tuşu ile kendinizi güvenceye alın. Durmadan heroya saldırın. Bazen heroyu bırakıp creplere saldırabiliyor. Dikkatli olun.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.