alexa
Dota 2
Dota 2, basit bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayıp, kısa sürede popülerlik kazanan ve günümüzde dünya genelinde 7 milyon oyuncuya ulaşıp MOBA tarzı oyunların ilk temsilcilerinden birisidir. Ucuz Dota 2 Lockless Luckbox keyleri satista
289
Zeus Rehberi
Sergen B.
12 Haziran 2015 17:34

Bu Zeus rehberi, oyunları kazanabilmeniz için en doğru Zeus item build ve Zeus skill build seçmenize yardımcı olabilecek bilgileri içerir.

Zeus’un skilleri early ve mid game teamfightları için çok güçlüdür. Erken domine etmiş ve level üstünlüğü kurmuş bir zeus attığı üç, dört skille karşı takımdaki heroların hepsinin yarı canlarından fazlasını tek başına alabilir. Tabi Bunun yanında Zeus’un da birçok zayıf yanı bulunmakta. Bu Zeus rehberi Zeus’un zayıf yönlerini de anlatacağı için heroda uzmanlaşmanıza yardımcı olacak.
Zeus yine level ihtiyacı çok yüksek olan herolardan bu nedenle mid lane zeus için en iyi yer. Bunun haricinde pasif, stunu slowu olmayan easy lane camplarına karşı “offlane” ve yine agresif olmayan düşmanlara karşı late game’e dayalı oyunlarda “support” olarak oynayabilirsiniz. Ama anlattığım bu durumlar genelde az yaşanır durumlar olduğu için mid lane dışındaki seçimler yanlış seçimler olabilir.

zeus rehberi item build Zeus Rehberi – Item Build

Zeus düşük movement speed’e sahip ve mobility’si olmayan bir hero bunun yanında karşı takıma hasarı çok fazla olduğundan mobility sağlayan itemlerin yanında hasarımızı arttıracak itemlerı tercih ediyoruz. Dota’da bu şekilde birçok item olduğundan dolayı anlatacağımız itemler arasından durumlara göre itemler seçeceğiz. Oyun başlangıcında en büyük desteğimiz bottle olacaktır. Sonrasında aldığımız botu yüksek mana ihtiyacından dolayı arcane boots’a dönüştürebiliriz hatta bunun üzerine soul ring bile ekleyebiliriz. Çünkü ne kadar mana o kadar farm demek seri olarak farmlara kullanacağımız skiller bu item buildle bile manamızı bitirmeye yetebilir.
Alacağımız ilk önemli item bizim için oyunun gidişatını büyük ölçüde etkileyeceği için bu tercihi force staff veya blink dagger yönünde kulllanın. Blink dagger agresif bir takıma karşı eul eşyasına sahip olmadıkça riskli bir tercih olduğu için genelde force staff kurtarıcımız olacaktır. Ama blink dagger inanılmaz bir initiation range’i sağlar daha agresif bir takıma sahipseniz earthshaker, axe tarzı kurtarıcılarınız da var ise sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.
Force stafftan veya blink dagger’dan sonraki tercihimiz bu itemlerden almadığımız olanı olabilir veya hazır arcane boots ve soul ring’imiz varken bloodstone da olabilir. Bloodstone gerekli mana ihtiyacını yeterince karşıladığı için farmınızı hızlandırır ve sonrasında alacağımız refresher orb için yeterli olacak mana pool’unu sağlar. Eğer blink eul tercihine giderseniz bloodstone almanızı tavsiye etmiyoruz yeterli mana regen’i eul da verecektir. Mid game için veil of discord da tercih edilebilen itemlar arasında. Bu mana ve mobility itemlerinin yanında büyük item olarak refresher orbu alın. Çünkü aganim yerine almış olduğunuz refresher orb 3. skilinizden dolayı daha fazla hasar vermenizi sağlayacaktır . Ayrıca veil’iniz varsa bu hasar daha da katlanacaktır. Bunun yanında eğer blinkiniz var ise hex mükemmel bir item olabilir. Çünkü blinkle atılan hexler Bkb basmaya fırsat vermez.
Bir yandan mobility sıkıntısı bir yandan da yüksek hasar gücü ve hızlı farm yeteneği olan bir hero söz konusu olunca çok çeşitli item buildler ortaya çıktı bu Zeus rehberi ni hazırlarken oyununa göre doğru tercihler yapmanız için yardımcı olmaya çalıştım.

Zeus Rehberi – Skill Build

zeus rehberi skill build

Zeus Rehberi – Laning Stage -Early Game

Zeus’un ilk skili attığınız üniteden öbür ünitelere doğru seker . Ama seken ünitelerden düşman hero biraz uzaklaşırsa skilimiz ona değmeyecektir. (500 range) Genellikle bu skill ile başlayın bu atack animasyonu kötü olan heromuz için last hit almayı kolaylaştıracak ve düşman heroyu fazla sayıda kullanacağımızdan dolayı zorlayacaktır. Fakat oyun başlarken karşı takımın bir noktayı wardladığına emin olursanız 2.skiliniz olan Lightling Bold’la başlayabilirsiniz. Bu skill 3. Skill gerektirmeden size True Sight verecektir yani 1 lvl bir Zeus karşı takımın wardlarını bu skilini kullanarak görüp kırabilir. Başlangıç itemları olarak 2 branch ve 1 clarity alın support arkadaşınızdan 2 tango yardımında bulunmasını rica edin. Böylelikle sakladığınız para ile dakika 1 de bottle’unuz üzerinizde olacak. Bottle ile ilk skilinizi spamlayarak laneyi pushlayıp düşman heroyu zora sokup dakika 1.50 de runa gidin. Böylece rune’u da alıp üstünlük kurmuş olacaksınız sonra gelen ilk paranızla boots alın. Null talisman ve 1 mana potu başlangıcını da tercih edebilirsiniz ama karşınızda Qop gibi bir hero var ise atack animasyonu çok kötü olan heronuzu out lasthit edip 2 lvl da üzerinize blink + zehir combosunu yaparsa bootle alana kadar lane’inizi kaybetmiş olabilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu değil ise zeus atack animasyonuna alışırsanız bu başlangıç deny atmanıza yardımcı olabilir.
3 lvl da skill buildiniz maximum hasar olan 1-2-0 şeklinde olsun. 4. Levelda pasif skilinize bir defa verin mutlaka. Takımınız size destek için uzak ise veya botunuz yoksa kesinlikle highgraunddan aşağı inmeyin çünkü düşük movement speed ve kurtulma şansı olmayan heromuz kolay bir şekilde ölebilir.
Sonrasında alacağınız itemınız arcane boots ve soulring olsun. Sürekli gözünüz mapte olsun kurtulmuş heroların kaçmasına izin vermeyin ultinizle. Ayrıca ward noktalarını gücendeyseniz her zaman 2. Skilinizle kontrol edin ve wardları kırın.

Zeus Rehberi – Mid Game

7 level bir zeus 1-4-1-1 skill buildi ile maximum hasarı vurabilir. Lightling bold ile 600 hpli bir heronun yarı canını alabilirsiniz. Yapacağınız 3 skillik combo early gamede bile kesinlikle 500’den fazla vurur. Lighling bold fulledikten sonra biraz farm hızlandırma adına ilk skilli ikileyin sonrasında pasif skilinizi fulleyin.
Force stafınız bile olsa mapte uzun süre görünmeyin. Farm alacağınız creepleri öldürüp hemen görüş alanından çıkın devamında jungle kesebilirsiniz. Farm konusu için bu böyle, siz genelde takım arkadaşlarınızla takılmaya gayret edin çünkü erken yapılan smoke ganglarla beraber kolayca kill çıkarabilir karşı takıma üstünlük kurabilirsiniz farmdan ziyade teamfight olarak güçlü bir hero zeus. Çünkü late gamede karşı takımın aldığı bkb ler karşısında kısa süren combatlarda işlevsiz kalabilirsiniz.

Cevap bulunamadı.