alexa
Dragon Age Inquisition ( XBOX ONE )
Dragon Age Inqusition için hazir olun. Yasanan olaganüstü bir afet sonucu Thedas topraklarini inanilmaz bir kargasa ve karisikliga sürüklemistir. Ejderhalar gökyüzünü kaplarken, bir zamanlar baris dolu olan bu bölgenin üzerine terörün gölgesi olarak yerlesmektedirler. XBOX One oyunu kargo ile gönderilecektir.
205
İnceleme!
Doruk Ö.
4 Haziran 2015 22:59

Uzun uzun, ama uzun olduğu kadar da zevkle geçen saatlerin ardından Dragon Age: Inquisition'ı bitirdik, jenerikler aktı. Zevkin elle tutulabilir bir ölçütü yoktur tabii, ancak onlarca saatlik oyun süresi boyunca hiç sıkılmadım. Bu RPG'yi diğerlerinden ayıran başlıca özellik ise koskoca bir oyun haritası sunmasına rağmen haritanın her noktasını, her anlamda dolu dolu bize sunması ve bu genişliğin içinde canımızın sıkılmamasıdır. BioWare'ın oyunlarından alışık olduğumuz buglar yine sağdan soldan fırlasalar da oyun mekanikleri genel anlamda oldukça başarılı. Inquisition, RPG oyunlarının yavaş yavaş geri planda kalmaya başladığı bu dönemde, anlaşılması güç hikayesine rağmen oyuncuyu kendisine çekmeyi başarıyor.

Sıradan bir macera grubunun lideri değil, iç savaş ve siyasi çekişmeler yüzünden parçalanmış topraklara barış getirme görevinin odak noktasıyız, asıl adamız yani. Birliğimizin yönetilebilen çok sayıda ufak parçası var, ama farklı bölgeler keşfetmek ve yeni görevlere başlamak için de güç gerekiyor. Bu sayede tamamladığımız tüm yan görevler doğrudan ana hikayeye bağlanarak amaç edinmiş oluyor. Yani her şey birbiriyle bağlantılı oluyor. Üstelik yan görevlerin de ana görevlerden geri kalır yanı yok. Üstelik daha önce çoğu RPG'nin deneyip de başaramadığı bu entegre görev sistemi için BioWare ayrı bir tebriği hak ediyor.

Irmak Ç.
20 Ağustos 2015 23:49

Harika

Mert K.
21 Ağustos 2015 12:14

Enterasan