alexa
Driver San Francisco
Serinin son oyunu olan Driver San Francisco ise 2011 yılında kullanıcılar ile buluşarak, isminden de anlaşılabildiği gibi bu sefer meşhur San Francisco sokaklarını alt üst etme imkânı sunmaktadır. Driver San Francisco Cd Key 'lerini UPlay Cd Key olarak almakta ve UPlay üzerinden aktif edip Driver San Francisco oyununu indirebilirsiniz.
275
Detaylı İnceleme !
Ekin G.
1 Mart 2015 22:53
Driver serisi, konsolların çıkışından itibaren oyuncuların bildiği bir oyun serisi. Hatta daha ileri gidecek olursak konsollarda açık dünyada arabayladolaştığımız ve şehrin içinde aksiyondan aksiyona koştuğumuz ilk oyun serisi Driver’dır diyebiliriz. İlk Driver bundan 12 sene önce 1999’da ilkPlayStation için yayınlanmış ve aldığı yüksek puanlar ile PlayStation’ın en çok aranan oyunlarından biri olmuştu.
Serinin ikinci oyunu olan Driver 2 ise ilk oyunun hemen bir sene sonrasında piyasaya çıkmış fakat oyun basınında istikrarsız bir görüntü çizmişti. Kimi oyuncular oyunu beğenirken, kimi oyuncular Driver 2’nin ilk oyunu yakalayamadığını savunuyordu. Serinin üçüncü oyununa geldiğimizde ise bizim için önemli bir ayrıntıyla karşılaşıyorduk. 2004 yılında çıkan Driver 3, yani orijinal adıyla Driv3r İstanbul’da geçiyordu. İlk defa PlayStation 2 veXbox’a çıkan oyun, aynı zamanda kahramanımız Tanner’ın Jericho ile de mücadelesinin başlangıcını konu alıyordu. Oyuna sesleriyle de Michale MadsenMickey Rourke ve Michelle Rodriguez gibi Hollywood oyuncuları destek veriyordu. 

Astral turizm

Aksiyon artıyor diyorum çünkü artık görevden göreve koşarken arabayla görev yerine gitmek zorunda değiliz. Görevler, arabaların kendisi olduğu için Tanner’ın ruhunu bedeninden ayırıp haritayı boydan boya kat edip görev yerine tepeden ulaşabiliyoruz. Bunun için tek yapmak gereken Xbox’da A, PlayStation’da ise X tuşuna basmak. Tek tuş ile Tanner’ın ruhu ayrılıp haritaya tepeden bakıyoruz. İstediğimiz arabanın ya da görev arabalarının üzerine gelip yine aynı tuşa basarak içine girebiliyoruz.

Shift özelliğinin en güzel tarafı oyunun görevlerinde ortaya çıkıyor. Oyunun daha başlarında bulunan bir görevde, arabanın bagajında bulunan bir bayanı arabamız ile kurtarmak için arıyoruz. Bagajın kapısını açmayı başaran kızın bedenine girerek aralıktan nerede olduklarına bakıp, tekrar bedenimize dönerek aracı takip edebiliyoruz. Bir de iki polis arabasıyla bir suçluyu takip ettiğimiz görevler var ki oldukça heyecanlı geçiyor. Xbox’unRB tuşuyla (PlayStation’da yerini değiştirmedilerse R1 tuşuyla) polis arabaları arasında geçiş yapabiliyoruz. Biriyle aracı çarptığımızda tek tuşla ötekine geçerek aksiyondan kopmuyoruz.


Cevap bulunamadı.