alexa
Dying Light
2011 yılında geliştirdiği aksiyon, RPG, hayatta kalma ve korku türlerindeki Dead Island ile oyunculardan tam puan alan Techland yeni bir hayatta kalma projesi olan Dying Light ile oyuncuların karşısına klişeleşen zombi kültürüne rağmen tüm özgünlüğüyle iddialı bir şekilde çıkıyor. Dying Light Satin alma isleminden hemen sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynamaya baslayabilirsiniz.
203
ilk büyük yapım
eray ö.
13 Nisan 2015 14:25

Dying Light bu yılın ilk kurbanı, yani piyasaya sunulan ilk büyük yapım. Techland’in daha önce yaptığı oyunları biliyorsanız az çok ne ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Ben kendilerini bundan yıllar evvel Call of Juarez ile tanımıştım. Özellikle ilk oyunu defalarca oynayıp bitirmişimdir. Karakter, oynanış ve dallı budaklı hikaye anlatımıyla beni saatlerce monitör başında tutmaya yetmişti. Eh, Dying Light ile Call of Juarez (ki bu serinin devam oyunlarından haz almıyorum) arasında benzer olan sadece iki nokta var: FPS olmaları ve Techland tarafından geliştirilmiş olmaları.

Peki, Dying Light’tan bahsederken ilk olarak size neyi anlatmam gerekiyor? Hikaye? Sanmıyorum, çünkü ortada pek öyle sağlam bir ana hikaye yok. Aklınıza gelen ilk 3 zombi klişesi bir kez daha hayata geçiyor. Açık dünya öğeleri? Bu kısmı Dead Island’tan hatırlıyorsunuz, değişen süper bir şey yok. Oynanış? Ona daha var, en güzel kısımlardan birini öyle bir çırpıda anlatamam. Harran?
 

Cevap bulunamadı.