alexa
Elite Forces
Doa Gamesin ilk online FPS oyunu olan Elite Forces tamamen Türkçe olarak, ve dikkat çeken grafikleri ile, yayılmaya devam ediyor. Free to play bir MMOFPS oyunu olan yapım, oyuncularını savaş meydanlarına davet ediyor. Elite Forces için alacaginiz Nova Pointleri yine Elite Forces oyun paneli üzerinden aktif edebilirsiniz.
144
Elite Forces Irklar
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 05:48
“Ateş Kuırdu” 

“Ateş Kurdu” Eski Federasyon’un insanları geliştirmek için oluşturduğu bir üretimidir. İçinde Modifier’ları barındıran elit bir birliktir. Şu anda “Ateş Kurdu” Modifier İttifakı için çalışmaktadır. Eski Federasyon’un sona ermesinden hemen sonra Yeni Federasyon Modifier yerleşkelerine bir saldırı düzenledi. İşgale direnebilmek içinModifier’lar kendi askeri düzenlerini kurmak zorunda kaldılar. “Ateş Kurdu” ekibi de türlerini korumak için Modifier İttifağına katıldı. 


“Hançer” 

İnsanlardan oluşma olan bu elit ekip Yeni Federasyon’a hizmet etmektedir. Onlar, Eski Federasyon döneminden beri, ön saflarda savaşmaktadır. Yeni Federasyon kurulduğundan beri “Hançer” , “Ateş Kurdu” devreye girdiği zamanlardaki çatışmalarda joker kart olarak kullanılmaktadır. 


Hastalıklılar 

“Yeni Yıl Arifesi Katliamı” sonrasında birçok Modifier delirdi ve hapishane kamplarına gönderildi. Onlar normal insanlara saldırmaya başladılar ve kendi vücutlarına bu insanların nano robotlarına bulaştıracakları bir elektronik virüs yüklemeye başladılar. Hastalıklı insanların iskeletleri metalle kaplanarak sibernetik bir form aldı. Hastalıklıların hasarı tamir etmek ve yaraları iyileştirmek konusunda oldukça güçlü bir yetenekleri vardır. Onların davranışları beyinlerine aldıkları hasardan dolayı oldukça saldırgandır ve bu onların savaş meydanında korkunç katiller olmalarına sebep olur. 


Parazit 

Bazı hastalıklı insan vücutlarında özel bir tür Mekanik Kurtçuk olan Parazit Vücut bulunabilir. Onlar, Hastalıklılardan türeyen mutantlardır ve onlara Parazit adı verilir. Parazitler birbirlerine hastalık bulaştıramazlar. Onlar arkalarında yer alan Parazit Vücut tarafından yönetilirler. Bu Parazit Vücudun mükemmel hisleri vardır ve bu durum onun yakalanmasını çok zor kılar. 


Parazit Vücut 

İnsan birlikleri hapishane kampındaki Hastalıklıları öldürdükleri zaman, hastalıklı vücutlarının üzerinde Mekanik bir Kurtçuğu andıran bir parazit vücut buldular. Parazit Vücut’lar insanların içine girerek onları sibernetik organizmalar haline getirerek onları kontrol edebiliyorlar. Parazit vücutların çok gelişmiş hisleri ve avcılık yetenekleri vardır. Ama Parazit Vücutların içinde hiçbir tür enerji olmadığı için gerekli olan bütün gıdayı içine girdikleri vücuttan tedarik etmek zorundadır. İçine girdikleri vücut öldüğü zaman çok kısa bir vakitte yeni bir vücut bulmaları lazımdır yoksa enerjisizlikten öleceklerdir. 


MK-26 Kelle Avcısı 

Bu örümcek gibi olan savaş robotları sadece temel savaş zekâsına sahiptir ve sadece basit arbede hasarı verme potansiyelleri vardır. Ama MK-26 Kelle Avcıları çok sayıda savaşırlar ve uyum içinde savaşırlar. Bu robotlar taktiksel avantaj kazanmak için büyük rakamlarda savaşırlar. 


MK-26R Yıkıcı 

MK-26R Yıkıcı’lar MK-26 Kelle Avcı’larının ileri versiyonlarıdır. Yükçe daha hafif ve hızca daha süratlidirler. Büyük rakamlarda ve uyum içinde savaşan MK-26R Yıkıcı’lar düşman saflarına yıkıcı hasarlar verebilirler. 


MK-105 “Komik Yüz” 

Bu mekanik askerler Hastalıklıların kalıntılarından üretilmişlerdir. Onların ileri derece yapay zekâları yoktur. Bundan dolayı sadece basit arbede darbeleri vurabilirler. Ama onların ölümcüllükleri normal insanlardan çok daha yüksek ve harika derecede olan onların HP’si ve hareket hızıdır. Onlar savaş meydanında korkunç bir görüntü haline gelmişlerdir. 


MK-109 "Başçavuş" 

Onlar uzun boylu, gelişmiş ve ağır silahlara sahip olan mekanik askerlerdir. Onların Ağır Makinalı Silahları, Yakın Dövüşe Karşı Bomba Atarları ve Kurşun Geçirmez Kalkanları vardır. Bu malzemeler onların karşılıklı savaşta bile düşmanlarını bastırmalarını sağlar. 


MK-35 "İmparator Böcek" 

Bu dev boyutlu taktiksel destek örümcek robotunun “Kovan” Taktiksel Füzeleri vardır ve aynı anda bir salvoda 6 tane ateşleyebilir. Diğer örümcek robotları ile karşılaştırıldığı zaman İmparator Böcek “Kovan” Taktiksel Füzelerini kullanarak düşmanlarına büyük oranda yıkım dağıtabilir. Bu Elite Forces’ta olan NPC’lerin en tehlikelisidir. 


MK-106 Gök Devriyesi 

Bu deneysel savaş robotu sadece düşük irtifalarda uçabilir. Basitçe Gök Devrisyesi üs içi savunması için kullanılabilir. Bu robotlarda Pompalı Tüfekler vardır ve bu ona düşmanlarını uzak mesafelerden alaşağı edebilir ve gökten saldırı yapabilir. 


MK-51 "Raytheon" 

Bu dev gibi olan saldırı hava aracı taktiksel bir ateş gücünü kale savaşı sırasında verebilir. Hava aracındaki en etkileyici silahı 255mm Raytheon Topudur. Bu top bütün engelleri aşma niteliğine sahiptir ve hedefe direkt olarak otomatik hedeflemeli füzelerle saldırabilir. Bu, Elite Forces’daki en kuvvetli NPC’dir ve hiçbir meydan okumadan korkmaz. 


RC-01 "Kukla" 

Dünya Veri Merkezi Otomatik Savunma Sisteminde olan bu zeki robot bütün izinsiz girenleri bulup yok etmek konusunda sorumluluk sahibidir. Basit bir zekâsı vardır ve veri çalmaya çalışan kişileri hedefleyip yok etme niteliğine sahiptir. Bu robot Dünya Veri Merkezi Otomatik Savunma Sisteminin çatısında durur. Savunma sistemi çalıştığı zaman Veri Merkezine zarar verebilecek bütün unsurları bulup yok etmeye başlar. 


RC-01R "Atlı Karınca" 

Dünya Veri Merkezi Otomatik Savunma Sisteminde olan bu zeki robot verilerin korunması konusunda sorumluluk sahibidir. Binanın çatısında saklanır. Savunma sistemi çalıştığı zaman Veri Merkezinde veri indirmesi yapmaya çalışan unsurları bulup yok etmeye başlar.
Cevap bulunamadı.