alexa
Elite Forces
Doa Gamesin ilk online FPS oyunu olan Elite Forces tamamen Türkçe olarak, ve dikkat çeken grafikleri ile, yayılmaya devam ediyor. Free to play bir MMOFPS oyunu olan yapım, oyuncularını savaş meydanlarına davet ediyor. Elite Forces için alacaginiz Nova Pointleri yine Elite Forces oyun paneli üzerinden aktif edebilirsiniz.
158
Elite Forces Oyun Hikayesi
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 05:51
Federasyonun Kurulması
20XX yılında dünya azalan kaynaklar, kötüleşen çevre durumları ve devam eden askeri çekişmelerle cehenneme dönmüştür. Dünya liderleri bir araya gelerek bir çözüme ulaşmayı denediler. Verilen karar, insanlığın iyiliği için ulusal çıkarları bir kenara bırakıp birleşmiş bir hükumet kurmak üzerine oldu ve Federasyon doğdu.

İnsan Geliştirme Protokolü
Federasyon’un 10. yılında Winsoft Labratuarı insan geliştirmesi üzerine bir yedekleme mikroçipi ve nano robot implantları takarak kullanılabilecek bir teknolojiyi duyurdu. Ama bu teknoloji henüz mükemmel değildi. İnsanların büyük çoğunluğu nano robotların verdiği gelişimi başardılar ama yedekleme mikroçipinin beyin üzerindeki etkilerine dayanamadılar. Sadece bütün insanların %20’si mikroçip ile geliştirilebildi. Onların beyinlerinin hesaplama hızı geliştirilmemiş olan insanlarınkinin 10 katına çıktı. Bu bireylere Modifier’ler adı verildi.

"Ateş Kurdu" Nasıl Başladı
Federasyonun 13. yılında federal hükumet Modifier planını askerileştirdi ve “Ateş Kurdu” adı altında bir Özel Birlik oluşturdu. Bu ekip “Hançer” ismindeki Özel Kuvvetler ekibi ile Orta Avrupa’da eğitim alıştırmalarına başladı. “Ateş Kurdu” çok taze bir ekip olmasına rağmen implant mikroçiplerinin onlara sağladığı çok gelişmiş hesaplama yeteneklerini avantajlarına kullandılar ve antrenmanı berabere bir şekilde tamamladılar.


Kaosun Başlangıcı 
Federasyonun 15. yılında dünyanın çeşitli yerlerinde Modifier’lerin insanlara rastgele bir şekilde saldırdıkları haberi yayıldı. Bu Modifier’ler bir hiddet krizine yakalanmışlardı. Onların insanlara olan saldırısı ancak saldırganlar tamamen yok edilince sona erdi. İnsanların Modifier’lara duyduğu kıskançlık artık dehşet ve nefrete dönüşmüştü. Birçok ülke Modifier’ların topraklarına girmelerini yasakladı. Modifer’lar evlerinden atılmışlardı. Onlara sempati duyan birkaç tane federasyon görevlisi sayesinde Orta Amerika’da yeni şehirler yaptılar.

Federasyon’un Sonu
Federasyon’un 18. yılında Yeni Yıl parlamento toplantısı sırasında birçok Modifier federasyon temsilcisi hiddet krizine yenik düştü. Anti Modifier olan radikal askeri birlikler parlamentoya hücum ederek Modifier’ların federal temsilcilerini öldürerek Anti Modifier yasaların çıkmasını sağladılar. Modifier’lerden önceki ülkeler ve organizasyonlar federasyondn ayrıldılar ve bu protestolar Federasyon’un sonunu getirdi. Yeni bir Federasyon radikaller tarafından kuruldu.

Modifier İttifağının Kurulması
Yeni Yıldan sonra Yeni Federasyon, Modifier’lerin yerleşkelerine askeri saldırılar düzenledi. Modifier’ler ise buna Modifier İttifağı tarafından yönetilen kendi askeri birliklerini kuraracak cevap verdiler.
Yüzleşme
Eski Federasyon’un altında kurulmuş olan “Ateş Kurdu” Modifier’ların askeri direnişine katıldı. Bu gelişme sayesinde direnişte olan Modifier Elit Kuvvetleri, Yeni Federasyon Ordusuna karşı sayıca çok ezilmelerine rağmen birçok saldırıya karşı sağlam durmuştur. Bu duruma cevap vermek isteyen Yeni Federasyon elindeki joker kartı olan “Hançer” ekibini ön saflarda kullandı. Ama “Ateş Kurdu” ve “Hançer” arasındaki sayısız çarpışma bir galip ortaya çıkarmayı başaramadı.

Şüphe 
“Hançer” savaşları sırasında zeki robotlarla defalarca karşılaştı. En başlarda bu robot askerlerin Modifier’ler tarafından geliştirilmiş olan gizli bir silah olduğu düşünüldü. Ama şüpheler fabrikada olan bir savaştan sonra bulunan bir üretim bandı bulunduktan sonra iyice yükseldi. Bazıları ise ortada Modifier’lerin kurguladığı bir komplo olup olmadığını ve eski Federasyonun sonunu sorguladı.
Cevap bulunamadı.