alexa
Empire Total War ( PC )
Empire Total War 18. Yüzyıl-Barut Çağı: Barutla birlikte savaş tekniklerinde devrim yaşanıyor. Karadaki savaşlarda top ve çok sayıda silahlı askeri kullanabilirsiniz.Denizdeki savaşlarda daha büyük gemiler ve daha büyük gemi güverteleri.. Empire Total War Pc Oyunu kargo ile gönderilecektir.
572
-Mühimmat Çeşitleri- ( Rehber )
orkun e.
20 Aralık 2014 19:44
Round Shot/ Top Güllesi


Bu atış en çok süvarilerde etki kaydeder. En makbulü olarak düz toplarla atılabileceği gibi mortar veya hotwizer dediğimiz havan topu türünden aşırtmalı toplarda da kullanılabilir. Ayrıca bina, sur gibi savunma tahkimatlarını yıkmak için kullanılacak en etkili mühimmattır. Buna karşın piyadelere çok az hasar verir.

 Canister Shot/Teneke Kutu Mermisi


Bu atış türü Sakers hariç tüm düz toplar için geçerlidir. Teneke kutu mermisi özelliği, topçunun yakınına gelen piyadeler üzerinde etkilidir. Uzak mesafelere atış yapamaz. Süvarilerde denendiğinde ne iyi ne kötüdür ama tavsiye etmem. Bunun dışında kale savunmasında kapıdan içeri doluşan (bunu pek yapmazlar) piyadeleri öldürmek için kullanılabilir. Bu mühimmatla sur ve diğer savunma tahkimatlarına zarar verilemez.

 Şarapnel Mermisi/Shrapnel Shot


Teneke kutu mermisinin bir üst versiyonu denebilir. Farkı, şarapnel mermisinin uzaktan da ateşlenebilmesidir. Düz toplar tarafından ateşlenebilir. Mermi, bir süre gülle olarak havada düz bir yolda uçar, bir miktar yol gittikten sonra havada patlayarak düşmanın üzerine şarapnel parçaları yağdırır. Uzaktan etkili bir yoldur. Ben şarapnel mermisini şöyle kullanırım: Düz topçularımı ağaçların arasına bir yere, ordumun yakınına konuşlandırırım ve topçuların otomatik atış özelliğini kapatırım. Düşman yaklaşınca hepsini aynı anda ateşlerim ve düşman birimi şoka uğramış gibi kaçar. 
 Tabii meseleye farklı kullanım varyasyonları da eklenebilir.


 Carcass Shot/Kadavra Güllesi


Bu mühimmat, havan tipi toplar tarafından ateşlenir ve isabetli atışlar halinde her türlü birime büyük zayiat verdirebilir. Havada patlayarak düşmanın üzerine bir nevi ateş kusar. Ancak sorun şudur ki carcass shot'un isabet oranı düşüktür, top mermisi piyade birliğinin tam üzerine ateş kusmadıkça tam olarak etkili olamaz. Hatta mühimmat havada patlamadan yere de düşebilir ve hiçbir tesir göstermeyebilir. O yüzden daha sonraki mühimmat çeşitleri araştırılana kadar bu kullanılabilir. Sur ve bina yıkma işinde kullanılamaz.

 Quicklime Shells/ Taş Kireç Kovanları


Bu mühimmat, carcass shot'un bir üst varyasyonudur. Yanlız ateş yerine beyaz renkli bir gaz kusar. Beyaz gaz, püskürdüğü bölgede birkaç saniye boyunca kalır ve dağılmaz.
 İsabet oranı düşüktür. Ancak birliklere carcass shot'tan daha fazla hasar verir.
 Süvarilere ve piyadelere karşı etkilidir. Düşman toplarına ve ekipmanlarına zarar veremez, sadece canlıları öldürebilir. Sur ve binalara karşı pasiftir.


 Explosive Shells/Patlayıcı Kovanlar


 Bu mühimmat da birçok anti-piyade silahı gibi havada patlar. Havada patladıktan sonra etrafa metal parçaları saçar ve asıl zayiatı havada patladığı anda verir. Çok etkilidir, Percussion Shells/Darbeli Kovanlar teknolojisi araştırılana dek kullanılacak en iyi mühimmattır. Aynı zamanda süvarilere karşı da çok etkilidir. Eğer isabet ettirilirse topları kırabilir. Sur ve bina yıkmakta kullanılamaz. Daha çok, asker öldürmek için kullanılır.  

 Percussive Shells/Darbeli Kovanlar


 Patlayıcı kovanların görsel olarak tıpatıp aynısıdır ancak etkisel bakımdan daha güçlüdür. Düşman topçularının toplarını birkaç salvo atışla kırabilir. Dört-beş birlik havan türü topçu, 120 kişilik bir birliği 2 salvo atışta yok edebilir. İsabetli ve düzgün bir atış halinde, bir salvo atışta bir süvari birliğinin yarısını telef edebilir. Her türlü savaşta işe yarar, ama özellikle de kalelere saldırıda kullanılabilir. Kale içinde savunma posizyonu almış olan düşmana havanla atış yapılabilir ve yüksek düzeyde zayiat verilebilir.
 İsabet oranı çok yüksektir. Sur ve binaları etkisiz hale getirmekte kullanılamaz. Mühimmatların en iyisidir ve en çok tahribat yaratanıdır.

 Böylece her birimin zamanla gelişen teknoloji sayesinde topçular tarafından yok edilebileceğini gördük. Şimdi de birimleri inceleyerek zayıf ve güçlü yönlerini keşfedelim.

Cevap bulunamadı.