alexa
Euro Truck Simulator 2
Bu yıl piyasaya çıkan oyunun ilk büyük DLC si olan ETS 2 Going East ile yepyeni haritalar ve pek çok düzenleme oyuna dahil olmuş durumda. Avrupa haritasının eklendiği bu DLC de oyunculara çok daha keyif verecek bir Euro Truck deneyimi yaşayacaklarını gösteriyor. Euro Truck Simulator 2 satin alma isleminizden sonra, steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
238
Neden Euro Truck Simulator 2 ?
Ekin G.
1 Mart 2015 23:05
2000'li yılların başlarından beri oynadığımız tır oyunlarının üstünden yıllar geçse de asla eskimiyorlar fakat onlar için de yenilikler gerekiyor kimi zaman. Eskiden tır oyunlarında sadece tır kullanıp bir yerden bir yere mal taşıyorduk, uyuyorduk, benzin alıyorduk fakat SCS Software bu sefer yaptığı tır simülasyonu oyunuyla beklediğimiz bazı yenilikleri getiriyor. 

2008 yılında çıkan ilk oyundaki gibi yine Avrupa'dayız ve hayalini kurduğumuz tır şoförlüğü mesleğine sonunda kavuşuyoruz ve Avrupa'nın neredeyse her yanını gezerek oraları keşfediyor ve para kazanıyoruz.
Oyun bildiğiniz gibi %100 Türkçe olarak satışa sunuldu ve bu sayede İngilizce bilmeyen oyuncularımızda her şeyi anlayabilecek hale geldi. Kendilerine bundan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Oyuna başladığınızda yeni bir profil kurmanız gerekiyor ve bu profili kurarken sadece isim yazmıyorsunuz, görüntünüzü seçiyorsunuz, şirketinizin logosunu belirliyorsunuz ve cinsiyet gibi özellikleri seçtikten sonra oyuna başlıyorsunuz. İlk görevi tamamladıktan sonra ise artık bir şirket kurmuş tır şoförü olarak tek seferlik işler almaya başlıyorsunuz ki kendi tırlarınızı alıp şirketinizi büyütesiniz. Benim tavsiyem bankadan kredi çekin, kendinize bir tır satın alın ve daha çok para kazanın.

Tek seferlik işlere başladığınızda her seferinde farklı yerleri keşfetme şansına da sahip oluyorsunuz ve her işte farklı bir tır kullanıyorsunuz. İş seçerken neye öncelik tanıyorsanız ona göre sıralayabiliyorsunuz işleri: mesafe, para gibi. Eğer tek seferlik işler yapmak istemiyorsanız bankadan kredi çekip kendi tırınızı alıp sürekli olarak o tırla çalışabiliyorsunuz.

Oyunda diğer tır simülasyon oyunlarının aksine yeni özelliklerde mevcut. Bir şirket kurduğunuz için işçiler alıp çalıştırabiliyorsunuz, çekici (tır) galerilerini gezip beğendiğiniz tırı satın alabiliyorsunuz. 

Euro Truck Simulator 2'de bir seviye sistemi de bulunuyor. Seviye atladıkça puanlar kazanıyorsunuz ve bu puanları istediğiniz şekilde dağıtıyorsunuz. Puanları verdiğiniz özelliklere göre iş yapmaya başlıyorsunuz. Patlayıcı yük taşıma, hassas yük taşıma, değerli yük taşıma, uzun yolda yük taşıma gibi özellikler mevcut ve ne kadar çok puan verirseniz bu özellikler yaptığınız işleri o kadar etkiliyor ve daha çok para kazanıyorsunuz. 
Euro Truck Simulator 2'nin grafiklerini ben beğendim açıkçası çünkü oyunun kapladığı alan neredeyse bilgisayarda belli olmuyor bile fakat grafikleri en yükseğe çektiğinizde mükemmel bir performans alabiliyorsunuz. Her türden bilgisayarın çalıştırabileceği şekilde hazırlanmış diyebiliriz Euro Truck Simulator 2 için. Küçük detayları da incelediğinizde grafiklerin yeterli olduğunu anlayacaksınız sizlerde benim gibi. Özellikle gece yolculuklarında tırımızın içi çok güzel bir hal alıyor diyebilirim.
ETS 2'yi oynarken farkettiğim diğer özellikler de şunlar oldu: Biz Avrupa'dayız bu çok güzel bir şey fakat oyunu Türkçe yaptıkları halde neden Türkiye'yi de dahil etmediklerini anlayamadım. Diğer Avrupa ülkelerinde dolaşıyorum para kazanıyorum. 

Yolum İngiltere'ye düşüyor. Şehire ilk girdiğim andan itibaren ilk kazamı da yapmış oldum oyunda çünkü İngiltere'de direksiyonlar sağ tarafta, yol bizimkine göre ters işliyor. Şunu da belirteyim eğer İngiltere'de bir tır satın alırsanız sağ tarafta bulunana direksiyonu değiştirmek için de bir ücret ödüyorsunuz.

Sonuç olarak oyunu ben çok beğendim diyebilirim çünkü oldum olası tır oyunlarını severim o ülkeler arasında yaptığımız uzun yolculuklar çok hoşuma gidiyor. Grafiksel açıdan da benden artı puan alıyor Euro Truck Simulator 2 çünkü yukarıda da belirttiğim gibi her türden PC'ye hitap ediyor. 
Cevap bulunamadı.