alexa
Europa Universalis 4
Windows, Mac ve Linux versiyonlarının yayınlanması sayesinde de mümkün olabilecek en geniş oyun sever kitlesine ulaşmaya gayret eden Europa Universalis 4, türünün içerisinde bulunan sınırlı üst düzey isimler arasında parmakla gösterilmeyi başarmakta. Europa Universalis 4 Steam için aldiginiz Cd Key 'inizi hemen Steam üzerinden aktif edebilir ve Europa Universalis 4 'i indirebilirsiniz.
402
Genel Bilgi
orkun e.
21 Aralık 2014 14:20
Gözünüzün olduğu bir toprakta nasıl hak iddia edebilirsiniz bunun en basit yolu şudur arkadaşlar. 

Diplomasi sekmesine gelin. Covert Actions tıklayın ve Fabricate Claim yapın. Diplomatınız bir süre sonra size savaş sebebi kazandıracak tabi bu size %2 agresiflik vericek fakat yinede genişlemek için en basit yol bu. 


  Claim yapmak için.
  • Claimi sadece komşunuz olan veya aranızda 1 deniz bölgesi bulunan bölgelerde üretebilirsiniz
  • Claimlerin 25(?) yıl ömrü vardır, dikkatli olun.
  • Claiminiz olan bir bölgeyi core yapmak %25 daha ucuza gelir.
  • Claim yapma işlemi sırasında diplomatınızı başka görevlere yollayamazsınız. Özellikle oyunun başında sadece 1 diplomatınız varken bu sıkıntı yaratabilir.  Improve Relation Rehberi

  Bir ülke vasalınız  veya PU(Personal Union)'nuz ise onu annexlemek biraz zorlaşıyordu gift atarak ardından 60 ay beklemek olmuyordu. Bunun için oyun bize yeni sistem sunmuş bu sistem ile diplomatımız ilişkilerimizi arttırmak istediğimiz devletin artık ülkesinde kalıp ilişkilerimizi arttırıyor böylelikle daha kolaylıkla o ülkeyi annex yapabiliyoruz.

  Diplomasi Bölümünden → Relations Actions → Improve Relation ;  Hangi ülkeler ile oynamalıyım?

  Kolay ülkeler:

  Kastilya > İspanya - Klasik ticaret ve koloni ülkesi. Oyuna bu ülke ile başlarsanız her alanda oyunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  İngiltere > Büyük Britanya - Yüzyıl savaşlarını kazanırsa Avrupayı yönetebilecek ülke konumundadır. Donanma'da tartışmasız en güçlü ülkedir. 

  Fransa - Yüzyıl savaşlarının mutlak favorisidir. Oyuna ilk defa başlayanlar için en ideal ülkedir. 

  Moskova > Rusya - Rus siyasi birliğini tamamladıktan sonra en rahat genişleyen ülkelerden biridir. 

  Osmanlı - Ecdadı zaten biliyorsunuz anlatmaya gerek yok.

  Polonya > CW - Başlangıçta gelen PU görevi ile Litvanya alındıktan sonra yönünü istediği yere çevirebilir yalnız Ruslara ve Türklere dikkat etmesi gerekir.

  Portekiz - Klasik bir Portekiz oyuncusu tüm dünyayı kolonileştirmeye çalışır başka bir amacı genelde olmaz. İberya'da topraklarınızı genişletmek istiyorsanız Fransa ve Aragon size iyi bir müttefik olacaktır.

  Normal Ülkeler:

  Bohemya - Avusturya'nın yanında daima iki eli tetikte olan bir ülke.

  Burgonya > Hollanda - İmparatorluk ve Fransa arasında denge politikası ile büyüyebilecek bir ülke. MP'lerde bir taraf seçmek zorunda kalıyor genelde.

  Brandenburg > Prusya > Almanya - Polonya ve Avusturya AI ile birlikte Tötanlara savaş açtıktan sonra core Neumark kurtarılır hatta ileri düzey gamey iseniz Danzig'i bile alırsınız. Oyunda Prusya olabilecek güce sahip olduktan sonra zevkli olmaya başlıyor fakat Almanyayı kurduğunuz vakit oyun kolaylaşıyor.

  Toskanya > İtalya - İmparatorluk içinde olduğu için Venediğe göre daha avantajlıdır fakat hızlı bir büyüme sonunuz olabilir.
   
  Timur > Babür - Oyuna başlar başlamaz İran'ı vasal yaptıktan sonra oyun aslında kolaylaşıyor. Tabii çılgınlık yapıp vasallarınıza saldırmaz iseniz. 
  Cevap bulunamadı.