alexa
Europa Universalis 4
Windows, Mac ve Linux versiyonlarının yayınlanması sayesinde de mümkün olabilecek en geniş oyun sever kitlesine ulaşmaya gayret eden Europa Universalis 4, türünün içerisinde bulunan sınırlı üst düzey isimler arasında parmakla gösterilmeyi başarmakta. Europa Universalis 4 Steam için aldiginiz Cd Key 'inizi hemen Steam üzerinden aktif edebilir ve Europa Universalis 4 'i indirebilirsiniz.
608
Kuşatma Mekaniği Rehberi
orkun e.
21 Aralık 2014 14:22Kuşatma mekaniği çoğumuza biraz saçma geldi çünkü eksilerde başlıyor kuşatmamız ve modifierler phaseler falan eklenmiş.Bu phase olayını anlamak aslında kolay,temel phase screenshotta göründüğü gibi 30 gündür ancak düşmanınızın Prestiji veya farklı bir dinden düşmansa Dindar olmaları o süreyi arttıran modifierler verecektir,teknolojik üstünlüğünüz varsa ise o süre kısalacaktır.
Peki ne işe yarar bu phase.Her bir phasede 14 yüzlü bir zar atarsınız,bu zar diğer modifierlerle toplanıp-çıkartılınca
kuşatmanın gidişatı çıkıyor ortaya.Mesela yukarıdaki screenshotta o değerin 5-8 arasında olup şehirde bir malzeme kıtlığı yaratma şansı %28.

Şimdi gelelim Modifierlere,sağdan sola başlıyorum açıklamaya:

1-Kuşatma Durumu:Bu modifier her Malzeme kıtlığında +1 Yiyecek kıtlığında +2 Su kıtlığında +3 ve Kaleyi savunanlar kaçınca +1 artar.

2-Kuşatmayı yöneten generalin yeteneğine bağlı bir modifierdir.

3-Topçu Desteği: Bu modifier kuşatma ordusunda bir alay topçu varken +1 dört alay iken +2 altı alay iken +3 sekiz alay iken +4 on iken se +5 artar.

4-Abluka:Bu modifier bazı şehirleri abluka almasanız bile 0 olabiliyor ama bazen denize kıyısı olan şehirler kuşatmada abluka altına alınmazsa bu modifier eksilere düşebiliyor.Modifierin artış miktarı ablukayı yapan donanmayla orantılı artıyor.

5-Kuşattığınız şehirdei kalenin seviyesi başına eksi modifier alırsınız.

6-Duvarlar aşıldığında gelen modifierdir.

7-Zardır açıkladım zaten.
Serhat Ç.
21 Aralık 2014 18:10
paşlaşım için tşk