alexa
Evolve
Evolve, Co-op tarzı fps oynanışa sahip bir gerilim oyunudur. Evolve satın alma işleminizden sonra pc steam cd key olarak teslim edilmektedir.
312
Canavarlar
eray ö.
13 Nisan 2015 14:06

Canavarlar da size karşı boş değil. Oyunun başında sizden saklanmaya çalışıp güçlenirken, gelişimlerini tamamladıklarında kaçacak yer aramaya başlıyorsunuz. Her canavarın 3 adet evrimsel gelişim süresi bulunuyor. Etraftaki doğal yaşamdan beslenerek kendinize yeterli kalkan ve evrim puanı evrimleşiyorsunuz. 

Her canavarın kendine özgü yetenekleri onlara has stratejiler sunuyor. Örneğin Goliath tank gibi davranıp düşmanlarını alev püskürterek kızartabiliyor, üzerlerine sıçrayıp ezebiliyor veya devasa kaya parçalarını üzerlerine fırlatabiliyor. Bunun yanı sıra Kraken mesafeli durmayı seviyor ve elektrik şokları ve yıldırımlarla sizi uzaktan avlayabiliyor. Ancak Wraith ise daha çok vur-kaç ve gizlilik odaklı saldırılarıyla oyunculara zor anlar yaşatmayı tercih ediyor.

Bunun yanı sıra avcılar ve canavar arasındaki dengeler oldukça iyi sağlanmış. Ancak canavarınız avcılarla ilk kez karşılaşınca çok fazla şansı olmadığı için avcılardan saklanmak ve çevredeki yaratıkları yiyerek güçlenmeye çalışmak oldukça önem taşıyor. Tabii 3. seviyeye ulaşan bir canavarı alt etmek de başarılı bir takım çalışmasıyla mümkün. Canavara karşı oynarken çatışma anında bulunduğunuz ortam oldukça kaotik olabiliyor. Özellikle Wraith ortalığı dağıtmaya başladığı zaman etrafınızda ne olup bittiğini anlayamıyorsunuz. Canavar olarak oynarken de karakterler size biraz fazla ufak görünebiliyor ve bazen hangi oyuncunun hangi rolü üstlendiğini anlamak için avcıları iyi tanımanız gerekebilir.
 

Cevap bulunamadı.