alexa
Evolve
Evolve, Co-op tarzı fps oynanışa sahip bir gerilim oyunudur. Evolve satın alma işleminizden sonra pc steam cd key olarak teslim edilmektedir.
306
Farklı modlar, özel anlar...
eray ö.
13 Nisan 2015 14:12

Oyunda sadece 4 oyun modu olmasına rağmen 12 farklı harita seçeneği ile geliyor. Haritalar oldukça büyük ve çeşitli. Özellikle de her haritanın kendine has çevre-hava koşulları veya farklı atraksiyonları mevcut. Ancak haritalar birbirine benzedikleri ve dolambaçlı oldukları için karmaşık veya kolay unutulabilir alanlar oluşturuyorlar. Normalin biraz üstünde süren yükleme ekranının ardından sizi muhteşem grafiklere sahip mekânlar ve karakterler karşılıyor. 

Bulunduğunuz haritalar genellikle bitki örtüsünün, sarp kayalıkların ve bataklıkların kapladığı karanlık bölgelerden oluşuyor. Yapımcılar Cryengine ile oyuna inanılmaz bir görsel derinlik ve grafik detay seviyesi katmışlar. Gerek bitki örtüsünden, gerek doğal yaşamdan kesinlikle Dünya’da olmadığınızı hissediyorsunuz. Ayrıca belirtmekte fayda var haritadaki tek düşmanınız canavar değil, doğal yaşam da size tehdit oluşturabiliyor. Örneğin Assault olarak oynadığım bir maçta canavarı kovaladığımız sırada toprağa gizlenmiş yaratıklardan biri beni aniden yakalayıp yemeye başladığında canavar çoktan uzaklaşmıştı. 

 

Ancak merak etmeyin tamamen öldüğünüzde 2 dakika içerisinde maça geri bırakılıyorsunuz. Tabi bu sırada beklemek sıkıcı olsa da bu sefer daha hırslı olarak geri dönüyorsunuz.

Gece temasının hakim olduğu bu haritalarda çevrimiçi maçlara girdiğiniz zaman oyun size rol tercihinizi soruyor. 4 Avcı veya 1 Canavardan istediğiniz rolü, arama yapmadan önce tercih sırasına koyuyorsunuz. Oyun sizin istediğiniz role en uygun maçı arayarak sizi diğer 4 kişi ile eşleştiriyor. Sonunda size düşen rol veriliyor ve karakterinizi seçerek maça giriş yapıyorsunuz. 

Cevap bulunamadı.