alexa
Evolve
Evolve, Co-op tarzı fps oynanışa sahip bir gerilim oyunudur. Evolve satın alma işleminizden sonra pc steam cd key olarak teslim edilmektedir.
189
İnceleme 5 - İnsan tarafı ve özellikleri
İsimsiz Üye
2 Mart 2015 23:27

Takm almas tek are Evolve canavar insan tim evrim zellik deiim oyunTakım çalışması tek çare

İnsan tarafına baktığımız zaman da dört farklı sınıf görüyoruz. Tabii buradaki en büyük fark, haritalarda bir canavara karşı dört insanın mücadele ediyor olması.

Assault, Medic, Support ve Trapper olarak ayrılan sınıfların her birisinde üç farklı kahraman bulunuyor. Nitekim onların farklılıkları sadece isimlerinden değil, aynı zamanda özelliklerinden kaynaklanıyor. Örneğin Assault sınıfından Markov; Assault silahının yanı sıra, belirli mesafelerden düşmanı bir süreliğine kilitleyen şok tabancasına sahip. Diğer taraftan yine Assault sınıfına mensup olan Hyde, çok daha seri ateş eden minigun silahın yanı sıra, bir de alev makinesine sahip. Atabildiği zehirli bombalar sayesinde de düşmana kalıcı hasar verebiliyor.

İnsan tarafı fiziksel olarak daha güçsüz olabilir ama silahları büyük fark yaratıyor. Pek tabi doğru iz takibi ve kaliteli takım oyunu onları doğrudan zafere taşıyor.  Tüm bu kargaşayı yaşamak içinse şimdilik Hunt, Rescue, Nest ve Defend olarak bölünmüş, dört farklı oyun modeli mevcut.

Toplamda 16 farklı haritaya sahip olan Evolve, kesinlikle son zamanlarda üretilmiş en iyi yapımlardan birisi. Gerek yeni neslin imkanlarından sonuna kadar yararlanan grafik kalitesi olsun, gerek hiç de fena sayılmayacak yapay zeka olsun, oyunu kesinlikle denemeniz gereken bir FPS haline getiriyor. Son zamanlarda taktiksel ögelere gereken önemi veren kaç FPS oynadığınızı bir düşünün... Çok fazla alternatif bulamadınız değil mi? İşte Evolve, bu boşluğu doldurmak konusunda son derece iddialı...

ALINTIDIR

Mustafa A.
12 Mart 2015 17:19
yeni başlayanlar için yararlı