alexa
Far Cry 3 ( PC )
Yılın en başarılı yapımlarından biri olması ve gelmiş geçmiş en iyi FPS’ler den birisi olarak gösterilmesi Far Cry 3 ün ne kadar iddialı ve amacına ulaşmış bir oyun olduğunu anlamamızı sağlıyor. Far Cry sevenlerin bildiği üzeri ilk oyun bir adada geçmekteydi. İkinci oyunda yolumuz kurak Afrika’ya düşmüştü. Şimdi ise yine bir adada, uzun ve aksiyon dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
211
Rehber Tadında
orkun e.
20 Aralık 2014 14:36
Yakın zamanlarda çıkan en büyük yapıtlardan biri de şüphesiz ki FarCry 3’tür. Bu yazımda ise sizlere FarCry oynarken; “neler yapmalısınız ve neler yapmamalısınız, nasıl kolayca hayatta kalınır, silahlarınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz, craftingde nelere öncelik vermelisiniz, yeteneklerinizi nasıl harcamalısınız, vb.” bunları olabildiğince anlatacağım. Böylece oyunu çok daha rahat bir şekilde oynayıp daha çok keyif alabileceksiniz.

FarCry 3 bildiğiniz gibi yarı ıssız bir adada hayatta kalma oyunu ve Ubisoft bunu başarmak için yapabileceğiniz oldukça fazla seçenek koymuş –ki çoğu zorunluluk halini almış.

Öncelikle oyuna ilk başladığınızda her oyuncu gibi “güzel silahlar” isteyeceksinizdir. Silahlarla ilgili söyleyeceğim en önemli şey, silah satın almamanız gerektiği. (İlerleyen bölümlerde achievementlar ile gelen signature weapons hariç. Onları satın almak zorundasınız.) Oyunda haritaları açmanızı sağlayan radyo kuleleri (Radio Tower) mevcut. Bu kulelerin en tepesine tırmanıp vericiyi parçalayarak hem haritayı açmış olacaksınız hem de silah dükkânındaki silahlar ücretsiz olmaya başlayacak. Silahları “safe house”lardaki dolaplardan veya yerli köylerindeki silah dükkânlarından alabilirsiniz.


Batuhan Ü.
5 Aralık 2016 19:20

çok başarılı rehber için teşekkürler