alexa
Far Cry 3
FPS türünde büyük başarı yakaladığı Far Cry serisinin üçüncü oyunu ile takipçilerine merhaba demiş durumda. Far Cry 3, 2012 yılının Kasım ayında sunulmuş olmasına rağmen halen yoğun satış rakamlarına ulaşabilen ve kişilerin tek veya çok oyunculu fark etmeksizin aktif biçimde kullanmakta olduğu yapımlar arasında gösteriliyor. Far Cry 3 Cd Key 'i aldiktan sonra UPlay üzerinden aktif edebilirsiniz ve aldiginiz Far Cry 3 Cd Key ile aktif ettiginiz oyununuzu indirebilirsiniz.
165
Rehber Tadında
orkun e.
20 Aralık 2014 18:12
Başlamadan Önce... 

- Oyunda 3 adet zorluk seviyesi var ancak zorluk seviyesi ile ilgili bir Trophy yok. Bu yüzden istediğiniz zorluk seviyesini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. (Oyun sırasında zorluk seviyesini değiştirebilirsiniz.) 
- Oyunu bitirmeden tüm kampları ele geçirmeyin. Eğer ele geçirirseniz bazı Trophyler için gerekli olan şeyleri yapamazsınız. 
- Silahları almak için para vermek zorunda değilsiniz. Radyo kulelerini ele geçirerek bir çok silaha bedava sahip olabilirsiniz. İlerde hangi silahların kaç radyo kulesi açıldıktan sonra geleceğini yazacağım. 
- Kesinlikle ama kesinlikle görevlere başlamadan önce bol bol avcılık yapın. Ekstra silah, cüzdan, cephane vs. için avcılık çok önemli. Detaylarını ileride yazacağım. 
- Kameranızı bol bol kullanın, düşmanları işaretleyin. Ayrıca bazı kamplardaki kafeslerde vahşi hayvanlar olabiliyor. Eğer kafesi vurursanız sizin hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan kampı ele geçirebilirsiniz. 


Hikaye Trophyleri 

Bu Trophyler için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Hikaye boyunca kendiliğinden açılacaklar. 

- First Blood 
- Magic Mushroom 
- Worst Date Ever 
- One of Us 
- Hands Off My Stoner 
- Retake Wallstreet 
- Have I Told You? 
- Taken for Granted 
- Higher Than a Kite 
- Deep Cover 
- Poker Night 
- What a Trip 

Trophy Rehberi 

 Mastered the Jungle - Oyundaki 50 Trophynin tamamını topla. 

 Free Fall - 100 Metre veya daha yüksekten serbest düşüş yap ve yaşa. 
Bu trophy'yi almanın en kolay yolu X500.0 Y800.0 koordinatlarına gidip oradaki kayalardan atlamaktır. 
Inked Up - 5 adet yetenek aç, dövme yaptır. 

 Fully Inked - Bütün yetenekleri aç, dövmelerini yaptır. 

 Money to Burn - Dükkanda 5000$ harca. 
Oyunda para kazanmak çok kolay. Paranızı harcamaktan korkmayın. Yelek, silah boyaları, harita vs alarak değerlendirebilirsiniz paranızı. 

 Aftermarket Junkie - Bir silah için tüm eklentileri ve kamuflajları satın alın. 

 Rebel With a Cause - 3 tane düşman kampını ele geçirin. 

 Island Liberator - Bütün düşman kamplarını (34 tane) ele geçirin. 
Bu trophy'yi yaparken alarmları çaldırmamaya özen gösterin. Eğer alarm çalarsa çok sayıda destek ekibi gelecek ve işiniz zorlaşacaktır. Susturuculu sniper ile alarm kutularını uzaktan vurabilirsiniz. Ya da kafesteki bir havyanı serbest bıraktıktan sonra gizlice alarmları devre dışı bırakabilirsiniz. Kampları ele geçirmek başka kolay olsada, gittikçe daha zorlaşıyor ve taktik istiyor. Kameranızı bol bol kullanın. kamptaki herkesi işaretlemeye çalışın. Kafeste havyan varsa serbest bırakın ve bu arada sniperlar ve zırhlı adamları vurmaya öncelik verin. 

 Unheard - Bir düşman kampını alarmı tetiklemeden sessizce ele geçirin. 
Bunu yapmanın en kolay yolu, tek alarmlı ve az adamlı bir düşman kampı seçmek ve Island Liberator trophysindeki tavsiyelere dikkat etmektir. Ayrıca aşağıdaki video da size yardımcı olacaktır. 
 

 Full Bars - 9 tane radyo kulesini aktif edin. 
Radyo kulelerini aktif etmek hem trophy için hemde haritanın önemli yerlerini görmek ve yeni silahlar açmak için önemli. Mümkün olduğunca yakınınızdaki radyo kulelerini aktif edin. 

 Archeology 101 - 60 adet relic topla. 
Toplamda 120 tane relic var ancak neyseki sadece 60 tanesi gerekli trophy için. Relicleri toplamanın en kolay yolu dükkanlardan alacağınız "İtem Map" ile toplamaktır. 500$ verip istediğiniz bölgenin haritasını alıp, o bölgedeki relicleri görebilirsiniz. Toplamda 8 harita var. 

 Dead Letters - Bütün kayıp mektupları topla. 
Toplamda 20 tane mektup var. Bu mektupları relicler için aldığınız haritalarda görebilirsiniz. 

 Memory to Spare - Bütün hafıza kartlarını (Memory Card) topla. 
Toplamda 20 tane hafıza kartı var ve bu kartlarda aldığınız haritalarda gözükmekte. Hafıza kartları sadece ele geçirdiğiniz düşman kamplarının "Safe House"larında bulunuyor. Ele geçirdiğiniz her kamptaki "Safe House"a girip içerideki laptop şeklindeki kartları alabilirsiniz. 

 Jungle Journal - Survivor Guide'da 50 tane bilgi topla. 
Tanıştığınız kişiler, silahlar, hayvanlar, bitkiler, mekanlar vs. bilgileri. Bu trophy için ayrıca bir şey yapmanıza gerek yok. Hikaye sırasında mutlaka açılacaktır. 

 Bagged and Tagged - Bir "Path of the Hunter" görevi tamamla. 
Ele geçirdiğiniz kamplarda bulabileceğiniz bu görev, belirtilen silahla belirtilen havyanı öldürmeye dayalı. Görevi aldıktan sonra size gerekli silahın sağlanacağı yere gidip silahı aldıktan sonra, gereken havyanı öldürünce görev bitiyor. 

 Road Trip - Bir "Supply Drop" görevi tamamla. 
Basitçe, belli malzemeleri görevde belirtilen araç ile A noktasından B noktasına zamanında götürmeye dayanıyor. Ele geçirdiğiniz kamplarda bulabilirsiniz. 
 


 In Cold Blood - Bir "Wanted Dead" görevi tamamla. 
Ele geçirdiğiniz kamplardan alacağınız bu görev, hedefteki düşmanı sadece bıçak kullanarak öldürmenizi gerektiriyor. Kamera ile işaretlerseniz, öldürmeniz gereken kişi sarı olarak gözükecektir. Sarı olmayan diğer düşmanları istediğiniz gibi öldürebilirsiniz. 
 

 Let the Trials Begin - Bir "Trial of the Rakyat" derecesi geliştir. 
Belli bir sürede hedeflenen puanı alma amaçlı bu görevde, en düşük skoru geçmek yeterli. 
 


 Poker Bully - Pokerden 1500$ Kazan. 
Eğer poker bilmiyorsanız bunun kolay bir yolu var. Poker masasına oturmadan önce oyunu kaydedin. Sonrasında zorluk seviyesi olarak "Expert" seçin. Ve sürekli "All In" yaparak oyunu bitirin. 
 

 Hunter Hunted - Vahşi bir hayvanı kızdırıp sonra öldür. 
Bu trophy için en kolay yol bir timsah bulup ona taş atıp sizi kovalamasını sağladıktan sonra öldürmek. 
 

 Poacher - Nadir bir hayvan avla ve derisini yüz. 
Cevap bulunamadı.