alexa
Far Cry 4
Far Cry 4 , üçüncü oyun ile birlikte ortaya çıkan orijinallikten ayrılmaya başlandığı konusundaki eleştirilere cevap olarak yepyeni bir hikaye, etkileyici karakterler ve üst düzey gerçekçilik öğelerini oyunculara sunmaya hazırlaniyor. Far Cry 4 satın alma işleminizden sonra Uplay CD Key olarak teslim edilmektedir.
183
Biraz da teknikten bahsedelim
İsimsiz Üye
27 Şubat 2015 01:34
ar Cry 4, teknik açıdan Ubisoft'un bu sene çıkardığı en iyi iş olabilir. Gerek grafiklerdeki başarı, gerekse oyundaki akıcılık gayet başarılı biçimde sunulmuş. Assassin's Creed: Unity'den sonra bu oyundaki akıcılık beni memnun etti. Tamam Unity'de aynı anda 10 binlerce karakter ekrana yansıyor ama Far Cry 4'te de gerçekten çok büyük bir harita var ve en ufak bir yavaşlama olmuyor. Kaplamalardaki detaylar ve renkli atmosfer Himalaya'nın eteklerinde olduğumuzu bize çok iyi hissettiriyor.

Özellikle doğal yaşam ile aramızdaki uyum çok dikkat çekici. Doğal yaşamın gerçek sahipleri olan hayvanlar, gerek görünüşleri, gerek animasyonları gerekse sesleri ile gerçeğine çok yakın bir deneyim sunuyor.

Her açık dünya oyununda karşılaşılan yapay zeka hataları ve ölen karakterlerin enteresan akrobatik hareketlerini saymazsak, yeni nesil konsollarda ve PC'de pek bir kusur bulmak mümkün değil. Beni en çok şaşırtan ise oyunun PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümlerindeki kalite oldu. Yeni nesil konsollar ve PC'yi bir kenara bırakırsak, önceki nesil konsollarda bu oyunun hayata geçmiş olması gerçekten mucize! Unity'yi "Asla eski nesilde oynanmaz!" diye fişleyen Ubisoft, Far Cry 4'ü bu konsollarda nasıl ekrana yansıtmayı başarmış, hayret ettim doğrusu.

Sesler konusunda da Far Cry 4'ü çok beğendim. Yerine göre temposu artan veya yavaşlayan soundtrack atmosfere cuk oturuyor. Üzerinizden geçen kartalın sesi, tepelerden yankılanan kaplan kükremesi, köylerdeki domuzların homurdanması gibi sesler yol boyunca kulağınıza takılacak ayrıntılar oluyor.

ALINTIDIR
Sergen B.
4 Mart 2015 16:56
Oyunun Teknikleri Çok Başarılı