alexa
Far Cry 4
Far Cry 4 , üçüncü oyun ile birlikte ortaya çıkan orijinallikten ayrılmaya başlandığı konusundaki eleştirilere cevap olarak yepyeni bir hikaye, etkileyici karakterler ve üst düzey gerçekçilik öğelerini oyunculara sunmaya hazırlaniyor. Far Cry 4 satın alma işleminizden sonra Uplay CD Key olarak teslim edilmektedir.
275
Kyrat'ın çılgın fillleri...
İsimsiz Üye
27 Şubat 2015 01:28
Görev çeşitliliği konusunda oyun dünyası artık kendini sürekli tekrar ediyor. Far Cry 4'te de öyle insanı şaşırtacak, "Ne görevdi be arkadaş, film gibiydi!" denilecek çok fazla görev senaryosu yok. İşin güzel yanı ise görevlerin yapısından ziyade, yaşayan bir dünya içerisinde ilerliyor olmak. Sadece görev yerine ulaşırken bile başınıza bin bir türlü iş gelebiliyor. Silahınızı kuşanıp, mermilerinizi doldurup, ekipmanınızı yerleştirip, "Oraya gidecek ve hepsinin anasını laciverte boyayacağım," diyerek güven depoladıktan sonra, National Geographic'te gördüğümüz Benekli Himalaya Leoparı tarafından afiyetle yenmek son derece olası bir durum. Dikkatinizi bir an olsun kaybetmemeli, temkinli ilerleyişe her zaman önem vermelisiniz.

Hazır hayvanlardan söz açılmışken biraz bahsedelim. Kyrat haritası, çok affedersiniz, ayılar, leoparlar, kaplanlar, tapirler, gergedanlar, bal porsukları, kurtlar, kartallar, akbabalar ve fillerle dolu. Hemen her hayvan avlanabiliyor ve derileri de malzeme olarak kullanılabiliyor. Hayvanları avlarken ise bıçak ya da ok kullanılırsa "clean kill" özelliği aktif oluyor ve derisinden daha verimli faydalanıldığı gibi karma puanı da alınıyor. Hayvanlardan elde edilen etler, etçil hayvanlara yem olarak kullanılabiliyor. Bu nedenle, ne kadar pis koktuğuna aldırmadan cebinizde her daim hayvan eti taşımanızda fayda var. İlerleyen bölümlerde yırtıcıların sayısı arttıkça yem olarak kullanılan etler çok işe yarıyor.Her hayvanın kendine has hızı, çevikliği, dayanıklılığı var. Kimi hayvan tek bir ok ile nalları dikerken, kimi ise üzerinde ok koleksiyonu yapsanız dahi bana mısın demiyor. Yırtıcıların hiç umulmadık anlarda saldırmaları oyunu zorlaştıran etmenlerden biri. Sadece kaplanlar ve leoparlar değil aynı zamanda kartallar da çok acımasız saldırılar yapabiliyor. Özellikle kartallara nişan almak ve vurmak konsol sürümünde epey zahmetli bir iş. En yaman hayvan ise "İşler Güçler" dizisinde de bahsedildiği üzere Bal Porsuğu... Mübarek hayvan o kadar çevik ki, nişan alıp ateş etmek imkansıza yakın. Çoğu zaman bilinçli biçimde değil, şans eseri vurmak mümkün oluyor.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.