alexa
Fifa 13
Fifa serisi, uzun ve başarılı yolculuğunu Fifa 13 ile sürdürmektedir. Başarılı serinin yirminci oyunu olarak manevi bir değeri de sahiplenen yapım, günümüzde futbolun, sanal dünyada elde ettiği profesyonel noktanın başarılı bir şekilde anlaşılmasına ve kişilerin bu yapımlardan ne denli büyük keyif aldığının ortaya çıkmasına imkân vermektedir. DurmaPlay'den alacaginiz Fifa 13 Cd Key 'leri hemen Origin hesabinizda aktif edebilir ve Fifa 13 indirmeye baslayabilirsiniz.
150
Bölüm 2: Oynanış
Ekin G.
4 Mart 2015 16:55

FIFA serisinin 2009 sürümünden bu yana bu kadar popüler olmasının sebebi oynanış konusunda çığır açacak kalitede işler çıkarıyor olmaları. Pro Evolution Soccer ekibinden transfer edilen yapımcıların bu konuda EA Sports’a devasa katkılar sağladığını görmemek için kör olmak gerek.

2009 yılından bu yana bir yıl bile aksatmadan sürekli geliştirilen oynanış, FIFA’yı bir futbol oyunu olmaktan çıkararak tamamen simülasyon haline dönüştürmeyi başardı. Haliyle FIFA inanılmaz bir popülerliğe ulaştı ve Konami’nin bile kabul ettiği üzere son yılların en çok oynanan futbol oyunuPro Evolution Soccer serisini geride bırakmasını sağladı.

EA Sports’un, Electronic Arts mantığı ile hareket etmeyen bir departman olması da bizleri şaşırtıyor açıkcası. Bildiğiniz gibi Electronic Arts her  daim tutulan bir oyunun devam oyunlarını özensizce hazırlar ve “nasıl olsa satıyoruz” mantığı ile ısıtıp ısıtıp önümüze koyardı. Son dönemlerde, en azından FIFA serisi için konuşuyorum, bu çalışma prensiplerinden kurtuluyor olmalarını görmek sevindirici.

Pro Evolution Soccer serisi bile en popüler olduğu PlayStation 2dönemlerinde her yıl neredeyse aynı oyunu piyasaya sürer, oynanışı biraz hızlandırıp biraz yavaşlatarak her yıl tutunmayı başarırdı. Kısacası FIFA 95 ile FIFA 2000 arasındaki oyunlarda yaşanan devrimler hiçbir futbol oyununda yaşanmamıştı. Ta ki FIFA 2009 ve sonrasına kadar.

Oyuna geçtiğimiz sene eklenen yeni sistemler vardı hatırlarsanız. Precision Dribbling, Tactical Defending ve çarpışma motoru “Impact Engine” sayesinde oyun gerçekçiliğe büyük bir adım atmıştı.

Fakat özellikle defans sistemi zorluğundan dolayı büyük eleştiriler alırken, Impact Engine’in saçmaladığını gösteren sayısız video internet ortamlarında dalga konusu olmasına yol açmıştı. EA Sports yamalarla Impact Engine’i daha stabil hale getirmeyi başarmıştı ama yine de bu yıl ciddi bir törpüden geçmesi gerekiyordu.


Cevap bulunamadı.