alexa
Fifa 14 ( PS4 )
Fifa, 1993 yılından beri EA Sports tarafından çıkarılan bir futbol oyunudur. EA Sports Ignite ile güçlendirilmiş olan Fifa 14, oyuncuların dünya çapındaki futbolcular gibi düşünüp, hareket etmesini sağlıyor. Fifa 14 Playstation 4 oyunu kargo ile belirttiginiz adrese en hizli sekilde gönderilecektir.
174
FIFA 14 (İnceleme)
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 09:01

Yeni futbol oyunları sonunda çıkışını yaptı. FIFA 14 ve PES 14'ün çıkışının ardından yeni bir rekabet başlamış oldu. Bu iki oyun arasındaki ezeli rekabet bu sefer yeni nesilde de yarışacak demeyi çok isterdim fakat maalesef diyemiyorum. Yeni nesile FIFA 14 çıkacak fakat PES 14 çıkmayacak.

Bu gerçekten PES 14 için çok büyük bir eksiklik. Sonuçta insanlar bu keyfi yeni nesilde de yaşamak isteyecekler. Evet, FIFA 14 çıkışını yaptı ve Messi ile bizi karşıladı. Kendini zaman geçtikçe daha çok geliştiren FIFA bu sene de yapacağını yapmış diyebiliriz. Futbol oyunları içerisinde önemli bir paya sahip olan FIFA serisinde bu sene pek fazla bir değişim bulunmuyor fakat tekniksel ve grafiksel açıdan yapılan geliştirmeler daha ilk maçtan göze çarpıyordu.Daha gerçekçi bir deneyim!
Gerçeğe daha yakın bir oynanış sunmak istiyorlar. Bu yüzden oyuncuların oyunu paslı olarak oynamasına zorlamışlar diyebiliriz. Bu konuda çok da haklılar. Hızlı koşan bir oyuncuyu alıp dümdüz koşarak gol atma olayını kaldırmayı istemişler. Normal bir futbol maçında hangi adam bunu yapabiliyor doğru değil mi? (C. Ronaldo?)

Dediğim gibi oyunu daha çok paslı sisteme çevirmeye çalışmışlar. Ne kadar doğru paslaşırsanız gol atmaya da o kadar çok yaklaşıyorsunuz. Bu gerçekten iyi bir düşünce. Gerçekçilik futbolda bana göre çok önemlidir zaten. Bu olay sayesinde refleksleriniz ve hisleriniz ön plana çıkıyor. Yani oyunu daha fazla hissederek oynuyorsunuz. Bir nevi yaşıyorsunuz. Paslara o kadar çok önem verilmiş ki, atış hızınız ve yüksekliğiniz pozisyonlar üzerinde ciddi etkilere sahip oluyor.
Cevap bulunamadı.