alexa
Fifa 15
Fifa 15'de iki farklı oyun motorunun kullanılması yalnızca farklı platformlardaki donanımsal ekipmanlardan en iyi şekilde faydalanılmasını mümkün kılarken, oyuncuların hissettiği tecrübe konusunda herhangi bir eksikliğin yaşanmayacağı belirtiliyor. Fifa 15 Cd Key Satin Aldiginizda elinize geçecek olan Origin Cd Key'i ; Origin programi üzerinden aktif edebilir ve Fifa 15 indirmeye baslayabilirsiniz.
362
Genel Taktikler
Doruk Ö.
4 Haziran 2015 21:58

En önemli FIFA 2015 taktiklerinden biri de her duruma hazırlıklı olup farklı rakiplere karşı farklı taktiklerle oynamaktan korkmamaktır. Maça çıkmadan herkesin yapacağı gibi elinizdeki en iyi oyuncularla kadronuzu oluşturduğunuzda, onları kendi bölgeleri dışında oynatmayın. Çünkü daha yüksek ortalaması olsa bile alakasız bir bölgeye koyduğunuz oyunculardan verim alamazsınız.

Saha içi dizilimleri önemlidir. Örneğin uzun toplarla oynamayacaksanız ve güçlü bir forvetiniz yoksa, tek forvetle oynamayın. Saha içi dizilim önerimiz, çift forvet ve iyi bir çift kanat oyuncusudur. Hücum taktiklerinde dediğimiz gibi, kanatlar yardımıyla oyunu geniş alana yaymak önemlidir. Kanatlar dışındaki iki orta saha oyuncunuzu ise birini ofansif, birini defansif yönü güçlü şekilde seçerseniz tüm sahaya yayılan kontrollü bir dizilime sahip olursunuz. Sonuçta takımınızı nasıl kuracağınız tamamen size kalmış bir şey. Takım taktikleri bölümüne giderek detaylı olarak tüm taktikleri ince ince inceleyebilirsiniz. En iyi FIFA taktiklerinden birisi de, oyunu okuma becerisi kazanmaktır. Örneğin kısa boylu ama özellikleri yüksek bir defans oyuncunuz genelde çok işinize yarıyor ama bir maçta rakibin güçlü forveti ile başa çıkamıyorsa, daha düşük özellikli ama fiziksel yönden daha güçlü bir defans oyuncunuz ile değiştirmekten çekinmeyin. Her zaman en çok işinize yarayan 4-4-2 dizilimi yeni rakibiniz karşısında çaresiz kaldıysa duruma göre değiştirin. Tüm bu değişiklikleri yapabilmeniz için de kadronuzda farklı bölgelerde iyi oynayan oyuncular tutmaya çalışın.

Son olarak, maçınızın ikinci yarısının sonlarında, eğer bir game pad ile oynuyorsanız gamepadinizdeki yön tuşlarını iyi kullanın. Bizler genelde maçın son 20 dakikasında bir takım değişiklikler yapmayı öneriyoruz. Özellikle maçı ufak bir farkla önde götürüyorsanız, son dakikalarda ultra defansif moduna geçmekten çekinmeyin. Bunu yapmak için sol yön tuşuna iki defa basın. Bu komut, savunmanızın daha derin bir çizgide yer almasını ve rakibin geçecek daha az alan bulmasını sağlar. Eğer oyuncularınız da hızlı oyuncular ise, ultra defansif modundayken gol bile atabilirsiniz. Eğer gol atmanız gerekmiyor ve tek istediğiniz maçı kazanmak ise, hiç çekinmeden Jose Mourinho’nun tabiriyle “otobüsü kalenin önüne parkedin”. Bu hücum oyuncularınız dahil bütün oyuncularınıza defansif şekilde oynama emrini verecek.

Eğer son dakikalarda yeniliyorsanız ve gol bulmanız gerekiyorsa, aynı şekilde ultra ofansif moda geçmekten çekinmeyin. Gol bulma şansınız hatırı sayılır bir şekilde artacakken, gol yerseniz de kaybedeceğiniz bir şey olmayacak. Ayrıca ultra ofansif moda geçmek rakip takımın üzerine de büyük bir baskı koyacaktır. Ne derler bilirsiniz, bazen en iyi savunma saldırıdır.

Burak Y.
28 Temmuz 2015 14:41

Ben şu taktiği yapıyorum FUT'ta ilk yarı yavaş oyuncuları alıyorum rakibin defansını yoruyorum sonra hızlı oyuncuları alıyorum nasıl iyi mi?

Mustafa Ç.
21 Ağustos 2015 18:56

Ben sürekli hızlı, yıpratıcı, ofansif bir futbol oynatıyorum. Bunun için hem hızlı hem dayanıklı futbolcular gerekiyor.

İsimsiz Üye
21 Eylül 2015 01:53

messi hastalık be