alexa
Fifa 15
Fifa 15'de iki farklı oyun motorunun kullanılması yalnızca farklı platformlardaki donanımsal ekipmanlardan en iyi şekilde faydalanılmasını mümkün kılarken, oyuncuların hissettiği tecrübe konusunda herhangi bir eksikliğin yaşanmayacağı belirtiliyor. Fifa 15 Cd Key Satin Aldiginizda elinize geçecek olan Origin Cd Key'i ; Origin programi üzerinden aktif edebilir ve Fifa 15 indirmeye baslayabilirsiniz.
410
Savunma Taktikleri
Doruk Ö.
4 Haziran 2015 21:57

Eğer iyi bir Fifa 2015 oyuncusu olmak istiyorsanız, iyi bir savunma yapmayı öğrenmeniz şart. Çoğu spor oyununda olduğu gibi savunma yapmak, atak yapmaktan daha zor ancak doğru savunma sanatını bir kere çözdünüz mü, oyun sizin için çok daha eğlenceli hale gelecek.
FIFA 15 savunma taktiklerine kaleciniz ile başlayalım. Kalecinizi ne zaman açmanız gerektiği pratik yaptıkça öğrenilen bir şeydir. Farklı takımlarla, farklı zorluklarda oynamaktan korkmayın. Zamanla kalecinizi en doğru zamanlarda açmayı ya da açmamayı öğreneceksiniz. Kalecinizi en çok kullanacağınız bir diğer şey de kornerlerdir. Korner savunması taktiği, eğer topun düşeceği yer kalecinize yakınca, kaleciyi açma tuşunuza basılı tutarak kolayca topu ele geçirmesini sağlamaktır. Eğer top uzağa düşecekse, bu tuşu bırakın ve topun düşeceği yere yakın olan oyuncularınızla topu uzaklaştırın.

Sizi başarıya ulaştıracak yada yenilgiye uğratacak ince çizginin oluşmasını sağlayan bir kural var. Savunma oyuncularınız için jokey taktiğini kullanmaya hemen başlamalısınız. Bunu yapmak için rakibiniz topla oynarken sol analog tuşuna basmalısınız. Bu, sizin savunma oyuncunuzun direkt olarak oyuncuya dalmasını engelleyecek ve rakibinize koşacak hiç bir alan bırakmayacak. Özellikle bilgisayara karşı oynadığınızdan bu taktikle kalenizde şut bile görmeyebilirsiniz. Bu özelliğin en çok işe yaradığı pozisyonlar ise rakibinizin kanatlardan koşup orta açacak fırsat kolladığı pozisyonlardır. Eğer topu kesebileceğinizden, veya kornere gönderebileceğinizden emin değilseniz, böyle pozisyonlarda bu taktiği mutlaka kullanmalısınız.

Saldırı Taktikleri

Rakip ne kadar zor olursa olsun, FIFA 15’te gol atmak zor değildir. Burada da pratik, mükemmele yaklaştıracaktır. Hücum konusunda verebileceğimiz en iyi ipucu, sabırlı olmaktır. Oyunu dar alandan genişletmeye, kanatları kullanmaya korkmayın. Şut atarken, oyuncuların tüm vücutlarını kullanmaya çalışın. Bunun için onları gözlemlemeli ve gerçekçi düşünmelisiniz.

En iyi FIFA saldırı taktiklerinden biri de tabi ki duvar pasıdır. Özellikle karşınızdaki rakibi takım arkadaşınız ile birlikte geçmeye çalıştığınızda en işe yarayacak şey budur. Ayrıca kaleciyi önde gördüğünüz zaman, biraz da şanslı hissediyorsanız hemen aşırtma bir vuruş deneyebilirsiniz. Kaleciler çoğu zaman geriye doğru hareket edebilecek zamanı bulamıyor ve eğer vuruş düzgün gelirse top direk ağlarla buluşuyor.

Cevap bulunamadı.