alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
196
1- Philosophy (Oyun Felsefesi)
Ekin G.
5 Mart 2015 00:46
Felsefe ya da Oyun Felsefesi kısaca oyuncuların oyunun hangi yönlerine ve ne kadar katkı yapacaklarını belirleyen seçenektir. Katı, Dengeli ve Akışkan olmak üzere 3 ana kategoriye ayrılır.

Katı oyun felsefelerinde oyuncuların yaratıcılık özgürlükleri ile hareketlilikleri kısıtlanır. Disiplinli ve düzene bağlı bir oyun amaçlanır. Akışkan oyun felsefelerinde ise oyunculara yüksek yaratıcılık özgürlüğü ile hareketlilik verilir. Oyuncuların sık sık alan değiştirdiği hareketli bir futbol sergilenmesi amaçlanır.


Hangi Komutlara Etki Eder:

Oyun felsefelerinden birini seçtiğinizde tüm oyuncuların Mentalite, Yaratıcılık Özgürlüğü ve Pres komutlarında bazı değişiklikler olur. Bunlar arasından en belirgin değişiklik ise Yaratıcılık Özgürlüğü komutunda görülür. Bu değişiklikler her oyun felsefesinde farklı şekilde gerçekleşir. Şöyle ki;

Dengeli oyun felsefesinde oyuncuların mevkisi ne olursa olsun mentalite komutu tüm savunma (defend) görevindeki oyunculara aynı derecede verilir. Aynı komut destek (support) görevi verilenlere savunma görevi verilenlerden, atak (attack) görevi verilenlere de destek görevi verilenlerden 3 kademe daha yüksek verilir. Yani örneğin atak görevi verilen bir libero kalecinin mentalite komutu destek görevi verilen bir forvetten 3 kademe daha yüksek olur.

Ancak diğer oyun stratejilerinde durum farklıdır. Diğer oyun stratejilerinde, oyuncunun mentalite komutunu belirleyen faktör görevi değil mevkisidir. Aynı hat üzerinde yer alan oyuncuların (hangi görevde olurlarsa olsunlar) mentalite komutları genelde aynı değerlerdedir.

Yaratıcılık özgürlüğü komutları Çok Katı (Very Rigid) oyun felsefesinden Çok Akışkan (Very Fluid) oyun felsefesine doğru 2’şer kademe artarak verilir. Örneğin bir bek oyuncusuna Çok Katı oyun felsefesinde yaratıcılık özgürlüğü komutu 6x olarak verilmişse diğer oyun felsefelerinde şu şekilde olur;

Katı (Rigid) 8x, Dengeli (Balanced) 10x, Akışkan (Fluid) 12x, Çok Akışkan (Very Fluid) 14x

Oyun felsefesi oyuncuların pres komutlarına da etki eder ancak bu etki yukarıda bahsettiğimiz diğer iki komuta nazaran çok düşüktür. En düşük değer ile en yüksek değer arasındaki fark 3 kademeyi geçmez.
Cevap bulunamadı.