alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
183
Defansif (Defensive): Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 01:14

Çevirisi:

Bu strateji en çok, kaybetme favorisi olduğunuz ve rakibinizin sizi ekstra baskıya almasını beklediğiniz maçlar için kullanışlıdır.

Kendi yarı sahanızda boşlukları kapatmanız, oyunu yavaşlatmanız ve rakibi engellemeniz için oyuncuları topun arkasında tutmayı hedefler.

Kontrataktan gol atmak için akıllı ve çabuk paslaşmayla forvetlere atılacak direkt toplara güvenilir.

Nasıl Bir Oyun Stratejisidir?

Oyunu kendi yarı sahanızda kabulleneceğiniz, alan daraltıp oyunu da yavaşlatarak öncelikli olarak gol yememeyi hedefleyeceğiniz bir oyun stratejisidir. Bunun yanısıra fırsat olduğunda kontratak yapmaya da çalışılır. Bu sistemde savunma bölgesindeki oyuncular o bölgede paslaşıp riske girmezler, ileriye direkt paslar gönderirler. Hücum bölgesindekiler ise topu yere indirip kısa paslarla oynarlar ve böylelikle topu rakip yarı alanda daha fazla tutmayı amaçlarlar.

Ne Tür Maçlar İçin Uygundur?

Rakibinizin açık bir şekilde favori olduğu ve kaybetmeniz beklenen maçlar için uygundur. Rakibin sizden zayıf olmadığı deplasman maçları için de tercih edilebilir. Ya da rakibin gücü ne olursa olsun skoru korumaya oynadığınız zamanlarda bu stratejiye geçebilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

Takım halinde savunma yapılmasını sağlar. Savunmanızı güçlendirirken düşükte olsa gol atma şansınızı da korur.

Dezavantajları Nelerdir?

Baskı yemenize sebep olur. Gol atma ihtimaliniz normalden çok daha düşük olur.

Hangi Oyun Felsefeleriyle Kullanılması Uygundur?

Very Rigid, Rigid, Balanced

Oyuncuların Görev Dağılımı Nasıl Olmalıdır?

En az 5 defans görevi
En az 3 destek görevi
En fazla 2 atak görevi
(destek ve atak görevindeki oyuncuların sayısının toplamı 5’i geçmemelidir)

Varyasyonlar:
5 defans 4 destek 1 atak
5 defans 3 destek 2 atak

Tavsiye edilen: 5 defans, 3 destek, 2 atak

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?

Bu stratejiye geçtiğinizde mücadele gücü düşük oyuncuları çıkarıp yerlerine daha mücadeleci oyuncular almanız verimi arttırır. Hücum bölgesinde hızlı oyuncular oynatmanız kontrataktan gol atma şansınızı yükseltir. Degaj (Kicking) özelliği yüksek bir kalecinin de kontrataklar için faydası olabilir.
Cevap bulunamadı.