alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
125
Fluid (Akışkan) Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 00:58

Çevirisi:

Bu felsefede, oyunculardan oyunun Dengeli (Balanced) felsefesinden daha fazla aşamasına katkıda bulunmaları beklenir.

Takım daha yaratıcı oyuncuların hücum aşamasından ve daha defansif disiplinli oyuncuların savunma aşamasından sorumlu olmasıyla genişçe hücum ve savunma birimlerine bölünür. Ancak, her bir birimdeki oyunculardan yeri geldiğinde bağlantı aşamasına doğru hareket etmeleri beklenir.

Oyunculara daha fazla yaratıcılık özgürlüğü verilmesiyle takım daha akışkan bir futbol oynamaya teşvik edilir.

Nasıl Bir Oyun Felsefesidir?

Oyunculara hareketlilik katan ve özgürlük tanıyan bir oyun felsefesidir. Takım savunma ve hücum olarak 2 bölgeye bölünür. Ancak bu bölünme kopuk bir oyun şeklinde olmaz. Her iki bölgedeki oyuncular oyunun diğer yönünde orta sahaya destek vermekle görevlidir. Şöyle ki; defansif oyuncuların asli görevi savunma, ofansif oyuncuların ise hücum yapmaktır. Ancak atağa kalkıldığında defansif oyuncular, top rakipteyken ise ofansif oyuncular orta sahaya destek verirler. Tüm oyunculara daha fazla yaratıcılık serbestliği verilerek hareketli ve akışkan bir oyun hedeflenir.

Ne Tür Kadrolar İçin Uygundur?

Önsezi (Anticipation), Yaratıcılık (Creativity), Kararlar (Decisions), Topsuz Oyun (Off The Ball), Takım Oyunu (Teamwork), Çalışkanlık (Work Rate) ve Dayanıklılık (Stamina) özellikleri yüksek oyunculardan kurulu kadrolar için uygundur. Bu saydığımız özelliklerin hepsi de çok önemlidir. Mantıksal olarak açıklarsak;

Oyunculara hareketlilik katan, yaratıcılık özgürlüğü veren bir sistem olduğuna ve yardımlaşmaya dayalı çift yönlü bir oyun hedefleyen bir sistem olduğuna göre;

Hareketlilik hangi özellikleri gerektirir: Önsezi, Topsuz Oyun, Çalışkanlık, Dayanıklılık
Yaratıcılık hangi özellikleri gerektirir: Yaratıcılık, Kararlar (Yaratıcılık özelliği olarak Özel Yetenek (Flair) de eklenebilir)
Yardımlaşma ve çift yönlü oyun için hangi özellikler gerekir: Takım Oyunu, Çalışkanlık, Dayanıklılık

Tabi bu saydıklarımız dışında oyuncularınızın Hız özellikleri de önemli bir faktör. Bu sistem kesinlikle ağır oyuncular için uygun değildir. Oyuncularınızın hızlarının yüksek olması şart değil ama vasatın altında olmamalı.

Avantajları Nelerdir?

Oyuna hareket ve tempo katan bir sistemdir. Ayrıca rakibe daha fazla pres yapılmasını sağlar ki bunlar da rakibi hataya daha çok zorlar. Mental ve Tekniksel özellikleri yüksek oyunculardan daha fazla verim alınmasını sağlar. Ofansif gücünüzü arttırır, rakip savunmanın adam paylaşımı ve markajı yapmasını zorlaştırır.

Dezavantajları Nelerdir?

Oyuncularınız daha fazla kondisyon harcar ve daha çabuk yorulurlar. Savunmada mevkisel boşluklar verme ihtimali artar. Ayrıca sistemin işleyebilmesi için tüm oyuncuların yeterli seviyede olması gerekir ki bu tür bir kadroya sahip olmak kolay değildir.

Hangi Oyun Stratejileriyle Kullanılması Uygundur?

Control, Attacking, Overload

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?
Cevap bulunamadı.