alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
157
Hücum (Attacking) Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 01:23
Çevirisi:

Bu strateji en çok, kazanmak için favori olduğunuz ve oyunu rakip yarı sahaya yıkmanız beklenen maçlar için kullanışlıdır.

Topa yeniden hakim olmayı hedefleyen defansif stratejiyle desteklenen yüksek bir tempoyla ve dikine hücum paslarıyla rakip yarı alandaki boşluklardan yararlanmayı hedefler.

Yoğun bir şekilde oyuncuları ileriye boşluklara gönderip onlara kendilerini göstermeleri için yaratıcılık özgürlüğü sunulmasına odaklanır.

Nasıl Bir Oyun Stratejisidir?

Savunma hattının önde kurularak dönen topların yeniden hücuma kazandırılmasının amaçlandığı, yüksek tempo ve öne doğru paslarla gol pozisyonları üretmeyi hedefleyen bir stratejidir. Defans görevi verilmiş olanlar dışındaki tüm oyuncular ataklara aktif olarak destek verirler. Oyunculara daha fazla yaratıcılık özgürlüğü verilir. Rakibe yüksek düzeyde pres yapılır ve geride ofsayt taktiği uygulanır.

Ne Tür Maçlar İçin Uygundur?

Bariz bir şekilde favorisi olduğunuz ve domine etmeniz beklenen tüm maçlarda kullanılabilir. Rakibin sizden güçlü olmadığı iç saha maçlarında kullanılabilir (kadronuz uygunsa). Ayrıca rakibin gücü ne olursa olsun gol atmanız gerektiği ve risk alabileceğiniz zamanlarda bu stratejiye geçilebilir.

Ne Tür Oyuncular Gerekir?

Football Manager oyuncularının en çok benimsedikleri strateji bu, dersek yanlış olmaz sanırım. Neredeyse herkes takımının ofansif oynamasını istiyor. İnternette paylaşılan taktikleri incelediğimizde de büyük çoğunluğunun ofansif taktikler olduğunu görebiliyoruz. Oyunu domine etmek, bol pozisyon yaratmak ve maçları kazanmak güzel şey tabi ancak bunları yapabilmek için bazı gereksinimler olduğu da bir gerçek. Bu gereksinimleri (gereken temel özellikler dışındakileri) sıralarsak;

Öncelikle kalesinden iyi çıkabilen bir kaleci. Savunma önde kurulacağı için bu çok önemli. (Rushing Out, Decisions, Acceleration)
Hızlı oyunculardan kurulu bir savunma hattı. Gene aynı sebepten. (Pace, Acceleration)
Etkili bindirmeler yapabilecek bek ve kanat oyuncuları. Bu sistemde atakların etkinliği onlara bağlı çünkü. (Pace, Acceleration, Creativity, Off The Ball, Dribbling, Crossing, Technique, Agility)
Hava toplarında etkili en az 1 forvet oyuncusu. Kanatlardan sık sık orta yapılacağı için bu tür bir forvet gerekli. (Jumping, Heading, Anticipation)
En az 2-3 tane iyi mücadele eden ve top kazanan ortasaha oyuncusu. Oyunu rakip yarı alanda tutabilmek için topu kazanacak oyunculara ihtiyacımız var. (Work Rate, Aggression, Strength, Tackling)
Ve tüm bu oyuncularda yüksek kondisyon. Tempolu oynanacağı için yorulmayacak oyuncular gerekli. (Stamina)

Avantajları Nelerdir?

Yüksek tempo ve dikine paslarla rakibi sürekli hataya zorlayan bir stratejidir. Bu da gol pozisyonu bulma şansınızı arttıran bir etkendir.

Dezavantajları Nelerdir?

Hızlı ve etkili çıkan rakiplere karşı geride hazırlıksız yakalanıp net pozisyonlar verme ihtimali bir hayli yüksektir. Oyuncularınızın çabuk yorulmasına sebep olması da bir başka dezavantajdır.

Hangi Oyun Felsefeleriyle Kullanılması Uygundur?

Balanced, Fluid, Very Fluid

Oyuncuların Görev Dağılımı Nasıl Olmalıdır?

3 defans görevi
En az 2 en fazla 3 destek görevi
En az 4 en fazla 5 atak görevi

Varyasyonlar:
3 defans 3 destek 4 atak
3 defans 2 destek 5 atak

Tavsiye edilen: 3 defans, 2 destek, 5 atak

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?

Savunma oyuncularının önsezi özellikleri düşükse ofsayt taktiği kapatılarak savunma güvenliği bir miktar arttırılabilir. Savunmada çok açık veriliyorsa defans hattı biraz daha geriye çekilip yayılım da biraz daha daraltılarak önlem alınabilir. Rakip, kanat ve ofansif orta saha oyuncuları oynatıyorsa bunlara önlem almak gerekir. Tabi bu saydıklarım ofansif gücünüzü bir miktar düşürecek önlemlerdir.
Cevap bulunamadı.