alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
130
Oyun Felsefesinin Genel Değerlendirmesi:
Ekin G.
5 Mart 2015 01:06
Herhangi bir oyun felsefesini seçmeden önce takımınızın kadro yapısını dikkatli bir şekilde gözden geçirip ona göre karar vermelisiniz. Bizler taktik yaparken genelde kafamızda bir sistem kurarız ve hemen o sistemi yansıtacak komutları ayarlamaya başlarız. Ancak oyun felsefesini belirlerken en önemli kriter kadro yapısı olmalıdır. Kadro yapısına uygun olmayan bir oyun felsefesinin olumlu sonuç vermesi çok çok düşük bir ihtimaldir. Kadro yapısını değerlendirmedeki ana kriteriniz ise Mental özellikler olmalıdır. Çünkü; bir felsefeyi yantısan şey Mental yaklaşımdır. Biraz daha açalım;

Felsefe, bir konu üzerinde insanların akıl ve mantık yolu ile inceleme ve araştırmalarla elde ettikleri sonuçlardır.

Şimdi bu cümledeki kelimeleri şöyle yorumlarsak;

Felsefe: Oyun felsefesi
Bir konu: Saha içerisindeki oyun (futbol)
İnsanlar: Oyuncular (futbolcular)
Akıl ve Mantık Yolu: Mentalite (Mental yaklaşım) (Mental özellikler)
İnceleme ve Araştırma: Gözlemleme (oyunu okuma)

O zaman Oyun Felsefesi için şu tanımı yapabiliriz:

Oyun felsefesi, sahada oyuncuların mental yaklaşımları ve oyunu okumalarıyla elde edilen sonuçtur.

Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere bir oyun felsefesinin sahaya ne kadar iyi yansıtılacağını oyuncuların mental özellikleri belirler. Bir başka deyişle; oyuncuların mental özellikleri ne kadar yüksekse oyun felsefesi sahaya o kadar iyi yansıtılır.

Tabi ki her oyun felsefesinin gerektirdiği oyuncu özellikleri farklıdır. Örneğin akışkan oyun felsefelerinde oyuncular oldukça hareketli olacağı için mental özellikler dışında hız, dayanıklılık gibi fiziksel özellikler de son derece önemli hale gelir.

Mental özellikler tüm oyun felsefeleri için önemlidir ancak önem derecesi herbir oyun felsefesi için farklıdır. Azdan çoğa doğru gidersek; Çok Katı, Katı, Dengeli, Akışkan ve Çok Akışkan şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Yani mental özelliklerin en önemli olduğu oyun felsefesi “Çok Akışkan” oyun felsefesidir.
Cevap bulunamadı.